Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Binayı koruyan çözümler

Yaşadığımız konutlarda sadece ısınmak amacıyla bir yılda 14 milyar dolar değerinde enerji tüketiyoruz. Harcadığımız bu enerjinin yarısından fazlası yalıtımsız duvarlar üzerinden ısı iletimiyle kayboluyor ve israf oluyor. Gereksiz yere atmosfere salınan baca gazları ile küresel ısınma tetikleniyor. Betek Boya, dış cephe ısı yalıtımının her konutta uygulanmasının sağlanması ve bu israfın önüne geçilmesini savunuyor.

BİNA CEPHELERİNDE ESTETİK GÖRÜNÜM

Betek Boya bu amaç doğrultusunda, Capatect Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi’ni 2003 yılında Türkiye pazarına sundu. Capatect markasının sahip olduğu 40 yıllık ürün ve uygulama tecrübesini %20 daha yüksek ısı yalıtım performansına sahip Capatect Dalmaçyalı Karbonlu Isı Yalıtım Levhası ile birleştiren bu sistem, ülkemizdeki yalıtım seferberliğine katkı sağlıyor. Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, binayı zırh gibi koruma altına alıyor. Estetik ve güzelliğin yanı sıra yapının değeri ve dayanıklılığı da korunmuş oluyor. Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Levhası, Avrupa Kalite Standartlarına uygun olarak üretiliyor. Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi ile eskimiş, yıpranmış ve solgun binaların yüzü yenileniyor. Capatect Cephe Dekorasyon Uzmanlığı, her bakımdan üstün Dalmaçyalı ısı yalıtım performansı ile birleşerek, binaların cephelerini estetik ve güzelliğe kavuşturuyor.

30 MİLYON AVROLUK TESİS

Isı yalıtım sistemlerinin binaya bir kez uygulandığında, bina ömrü kadar cephede görevini yerine getirecek dayanıklılıkta olması gerekiyor. Bu durumu sağlayamayacak kalitede olan sistemler, ileride uygulandıkları cephelerde ortaya çıkartacakları tamirat masrafları ile uzun vadede faydadan çok zarar getirecek uygulamalar haline dönüşüyor. Isı yalıtım sisteminde ekonomi, ürünün ilk satın alma fiyatında değil, uzun yıllar dertsiz, tasasız kullanım ömründe aranması. Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemini oluşturan, dayanıklılık ve yüksek yalıtım performansına direkt etki eden ısı yalıtım levhası, yapıştırıcısı, sıvası, son kat kaplama, astar ve boyaları gibi ana ürünler Filli Boya’nın 152.000 m2 arazi üzerinde faaliyet gösteren tesislerinde üretiliyor. Bu durum Capatect Dalmaçyalı’yı tüm ana bileşenleri tek üretici tarafından üretilen ve böylelikle üretim kontrol ve kalitesi anlamında en yüksek güvenceye sahip tek ısı yalıtım paketi haline getiriyor. Yalıtım ürünlerinin üretildiği ve yatırım bedeli 30 milyon avro olan yeni tesis senelik 180.000 m3 EPS üretim kapasitesine sahip. Eczacılık, gıda gibi hassas üretimlerin yapıldığı sektörlerde kullanılan otomatik dozajlama, açık alanda ürün depolama olanağı sağlayan strech-hood shrinkleme, iklimlendirilmiş EPS dinlendirme alanı, bilgisayar kontrollü tam otomatik kesim makineleri, üründe hangi hammadde kullanıldığından kimin ürettiğine kadar takip yapılmasını sağlayan barkod sistemi, üretime entegre kalite kontrol laboratuvarları ve tüm ürünlerin tek noktada depolanmasını ve sevkini sağlayan lojistik merkezi ise yeniliklerin başlıcaları olarak sayılabilir.