Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Cumberland Properties’ten Bodrum’un En Doğal Projesi

2003 yılında kurulan, Bodrum Yarımadası´nda ve İstanbul Boğazı’nda butik projeler geliştiren Cumberland Properties gayrimenkul yatırım, inşaat ve emlak firması olarak çalışmalarını yürütüyor. Londra, İstanbul ve Bodrum’da ofisleri olan şirketin şu an için devam eden üç projesi bulunuyor. Bunlardan birisi de Woodland Regency Projesi. Proje, Konacık Beldesi’nin halen bakir olan bir bölgesinde yer alıyor ve Bodrum Yarımadası´nın en güzel kumsalına sahip olan Bitez’e 3,5 km uzaklıkta bulunuyor. Bodrum şehir merkezine 4 km, ev ihtiyaçlarının giderilebileceği alışveriş merkezlerine 5 dakika ve toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesinde yer alan Woodland Regency Projesi’nde; çam ve zeytin ağaçları içine gizlenmiş villalar ve apart daireler, yapılaşmamış bir dağ manzarasına sahip. Yıl

boyu yaşanabilecek şekilde planlanmış proje, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzel imzası taşıyor. Woodland Regency Projesi´nde 4.500 m2’lik doğal bir koruluk bulunuyor. Eylül 2010’da tamamlanacak olan site 21.800 m2’lik bir alan içerisinde 22 katlı bloktan, 1+1 ve 2+1 daireler ile 3+3 yarı müstakil villalardan oluşuyor. Toplam 62 ünitenin yer aldığı projede, SPA, Fitness Center, Sauna, Türk hamamı, dinlenme bölümleri ve bardan oluşan sosyal tesis bulunuyor. Bunların yanı sıra 24 saat güvenlik, wireless ve uydu yayını gibi hizmetler Woodland Regency sakinlerine sağlanıyor. Sitenin iki büyük ortak kullanıma açık havuzu ve çocuk havuzları bulunuyor. Havuz kenarları güneşlenmek için geniş teraslar olarak düzenleniyor ve yeşil alanlar da güneşlenme alanı olarak düzenleniyor. Evler açık planlı mutfağa sahip olup, standart olarak gömme dolaplar, fırın, davlumbaz ve ocaktan oluşan ankastre mutfak eşyası bulunuyor.