Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Dumankaya İkon İstanbul’a yeni bir “İkon” armağan ediliyor

Dumankaya İnşaat´ın yeni rezidans projesi Dumankaya İkon İstanbul´un seçkin merkezlerinden birinde hayata geçiyor. Proje, Tago Mimarlık tarafından tasarlanan özgün mimarisiyle şehrin yeni sembollerinden biri olmaya hazırlanıyor. Dumankaya İkon 2009 yılına 10 ayrı projeyle giren ve toplam 574 milyon TL yatırım değerinde 3.581 yeni konuta imza atmayı hedefleyen Dumankaya İnşaat´ın, yıl içinde planladıkları projelerden en pahalısı olma özelliğine sahip. 300 milyon TL tutarında bir değer yaratması planlanan proje 41’er ve 40 katlı 3 kulenin birleşmesinden oluşarak İstanbul’un en yüksek yapılarından birisi olacak.

ÜÇÜZ KULELERDE 1.053 DAİRE YER ALACAK

Anadolu Yakası’nın merkezi semtlerinden birisi olan Göztepe’de inşa edilecek Dumankaya İkon, 1.022 rezidans daire ve 31 home office’den oluşan toplam 1.053 daireden oluşuyor. Dumankaya İkon’da stüdyo ve 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, dubleks ve loft tipi daireler mevcut. Eşsiz deniz ve şehir manzarasına sahip 3 adet elips kulenin birleşmesinden oluşan Dumankaya İkon 12 ve 22. katlarda bulunan seyir teras ve bahçeleriyle farklı bir mimari anlayış sergiliyor.

İSTANBUL’UN YENİ İKON’UNDA HİZMETLER SINIRSIZ

Dumankaya İkon’da rezidans hizmetleri kapsamında business lounge’tan laundry’e, teknik bakım ve onarımdan 24 saat profesyonel resepsiyona, posta hizmetlerinden güvenliğe geniş bir hizmet yelpazesi sunulacak. Kapalı otoparkın bulunduğu proje, fitness center, futbol ve basketbol sahaları, kapalı, açık ve çocuk havuzları gibi zengin spor olanaklarıyla dikkat çekiyor.

Dairelerde klima alt yapısı, pay ölçerli merkezi ısıtma, 22. kattan sonra havalandırma sistemi ile projede 24 saat güvenlik ve kamera sistemleri gibi özellikler bir arada sunuluyor. Ayrıca, projenin giriş katlarında alışveriş birimleri, güzellik salonu, kuru temizleme, kafeterya gibi yaşamı kolaylaştıracak birimlerde bulunuyor.

MERKEZİ YERLERE YAKIN

149 metrelik yüksekliğiyle eşsiz bir manzaraya sahip olan İkon, Göztepe gibi merkezi bir yerde bulunmanın da avantajıyla, CarrefourSA, Metro Gross Market, Optimum, Palladium gibi AVM’ler, Medical Park, Kadıköy Şifa, Acıbadem, Memorial, Yeditepe gibi hastaneler, Marriott Hotel, Bostancı Greenpark gibi beş yıldızlı oteller ile diğer önemli sosyal merkezlerin çok yakınında bulunuyor. Bunun yanı sıra projeye çok yakın olan Batı Ataşehir´de gelecekte Merkez Bankası ve Ziraat Bankası’nın da bulunacağı finans merkezlerinin hemen taşınmasıyla bölgenin daha da değer kazanması bekleniyor.