Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Endüstriyel ve ticari mekanlar için karolar

Arkitekt ürün gamında, sırlı ve sırsız porselen karolar, seramik karolar, yüzme havuzları için özel tasarlanan karolar ve tamamlayıcı parçalar ile özellikle projeler için geliştirilen yükseltilmiş döşeme sistemleri ve dış cephe kaplamalarında kullanılan karolar yer alıyor.

VitrA’nın karo ürünleri, uluslararası pek çok projede de tercih ediliyor. Berlin Schönefeld Havalimanı’nın D terminali ve Münih Havalimanı’nda, VitrA’nın karoları kullanıldı. Dünyanın bugüne kadar inşa edilmiş en büyük 2. gemisi olan Queen Mary II’deki havuzların tüm karo seramik malzemelerinde VitrA tercih edildi. Dünyaca ünlü moda markası Harvey Nichols, Kanyon Alışveriş Merkezi’ndeki mağazasının zeminini VitrA’nın karolarıyla döşedi. Ayrıca Moskova’daki Europark alışveriş merkezinde ve Real hipermarketlerde de zemin kaplama malzemesi olarak VitrA’nın porselen serileri kullanıldı. Bayarena Leverkusen, Allianz Arena Münih ve Park Oran Ankara da VitrA Karo ürünleri kullanılan büyük projeler arasında yer alıyor.

COLOR SERİSİ: HER RENK, HER BOYUT

VitrA Arkitekt’in Color serisi, uluslararası kuruluşlar tarafından tercih edilen RAL renk sistemine dayanıyor ve çok çeşitli renk alternatifleri sunuyor. Ayrıca, 1×1 cm’den 60×120 cm’ye uzanan karolarıyla esneklik sağlıyor. 4 bin ürün alternatifi arasından seçilen renk ve boyut kombinasyonları, projelerin bütünsel olarak planlanmasına olanak tanıyor.

PORSELEN SERİSİ: EN SAÐLAM YÜZEYLER

Dayanıklılığıyla öne çıkan porselen karolar, kaymazlık özelliğiyle endüstriyel uygulamalarda çok tercih ediliyor. Hijyen ve bakım kolaylığıyla dikkat çeken porselen karolar, alışveriş merkezleri, restoran, otel gibi kalabalık alanlar için çözüm sunuyor. Suyu emme oranı sıfıra yakın olan porselen karolar, dona karşı dayanıklılık özelliğiyle dış mekanlarda da kullanılabiliyor. VitrA’nın Arkitekt serisinde Uni, Dotti, Color Dot ve Maksi Dot olarak isimlendirilen alternatifler bulunuyor.

Farklı yüzey alternatifleriyle, özellikle zeminde çok fazla sıvı birikimin olduğu endüstriyel alanlarda kaymazlığı sağlayan ve yüksek dolma hacmi sayesinde kaymazlığını koruyan “Arkitekt Function” ve görme engelliler için geliştirilen ve yön bulmaya yarayan bir seri olarak ön plana çıkan; metro, tren istasyonu gibi mekanların zemininde kullanılmak üzere üretilen ve 40×40 cm ebadında karolardan oluşan “Tactile” serileri, VitrA’nın proselen ürün gamında dikkat çeken ürünler arasında yer alıyor. Ayrıca VitrA, bu sene Arkitekt Function serisine R13 kaymazlık özelliğine sahip “Kripto” isimli yeni bir yüzey de ekledi.

POOL SERİSİ: HAVUZLARA ÖZEL!

VitrA’nın yüzme havuzları için tasarladığı Pool serisi, kapalı ve açık havuzlardan eğlence havuzlarına, terapi ve tedavi amaçlı havuzlardan otel ve ev havuzlarına kadar komple çözümler sunuyor. Seride, 2.5 x 2.5 cm’den 12.5 x 25 cm’ye kadar çeşitli ebatlardaki karoların yanı sıra, porselen bünyeden üretilen tamamlayıcı parçalar bulunuyor.

VitrA Arkitekt Free Style Pool serisinde, 10 x 20 cm formatına uygun karolar ve detay parçaları yer alıyor. VitrA, Olympic Pool serisi kapsamında olimpik havuzlarda ortaya çıkan fonksiyonları, havuzun ebatlarıyla uyumlu 12.5 x 25 cm formatıyla destekliyor. VitrA’nın 25 x 25 ve 25 x 37.5 cm boyutlarındaki yeni karoları ise, havuz döşemelerinde 4 parça yerine tek bir parça konulmasına imkân vererek büyük kolaylık sağlıyor.

YÜZEY TEKNOLOJİLERİ

VitrA, Arkitekt ürün grubunda geliştirdiği teknolojiler sayesinde sağlık ve hijyen konularında fayda sağlıyor.

VitrA clean: VitrA karoların ve ıslak mekan ürünlerinin daha kolay temizlenmesini sağlayan modern bir yüzey zenginleştirme yöntemidir. Özel sır üstü aplikasyonuyla yüzey gerilimini artırır. Böylece su, yüzey üzerinde cıva gibi hareket ederek kirin kolayca çıkarılmasını sağlar. Ürünlerin yüzeyleri, sadece suyla, nemli bir bezle veya gerektiğinde yumuşak malzemelerle temizlenebilir.

VitrA antibacterial: Gümüş iyonlarının sır içerisinde yoğun kullanımıyla bakterilerin üremesini önleyen, sağlık ve hijyen açısından fayda sağlayan bir teknolojidir. Yoğun kullanımda bile koruma özelliğini kaybetmeyen teknoloji, tarafsız uluslararası araştırma enstitüleri tarafından test edilerek onaylanmıştır.

VitrA protect: Özel olarak parlatılmış porselen karolar için geliştirilen bir teknolojidir. Karoların yüzeyine yapılan uygulamayla, taşlama sırasında ortaya çıkan boşluklar doldurularak kir ve lekelerin yerleşmesi engellenir.