Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Hızlı kapı konsepti yenilendi

Efaflex´in en yeni ve en gelişmiş modeli olan SST-ACS-DS, 15 yıldan fazla bir süredir pazarda. Haklı bir ün kazanarak hızlı kapı konseptini tümden yenilemiş olan patentli spiral kapının 2007 yılında pazara sunulan en gelişmiş versiyonu. Kapı ölçüsüne göre 40, 60 ve 80 (100 mm) poliüretan yalıtımlı panelleri, 2.5 m/saniyeye ulaşan ortalama açılma hızı, 72 adet ışından oluşan yüksek hızlı kapılarda kullanılan en gelişmiş güvenlik sistemi olan TLG Enfraruj Işın Perdesi, yüksek rüzgar dayanımı özelliğini yok etmeden forklift çarpmalarında kapının hasar görme riskini azaltan ACS Active Crash System sistemine sahip olan SST-ACS-DS, kapı kanadına üstten ve doğrudan güç aktararak hareketli parça sayısını ve bakım gereksinimini azaltan DS Direct Synchronous Drive teknolojisi, kullanıcı dostu bilgisayarlı kontrol, servis kolaylığı sağlayan çok satırlı diyalog ekranı, yumuşak başlama ve bitiş sağlayan frekans konvertörü ile donatılmış çok özel bir tasarım.

Genel özelliklerine bakıldığında polyüretan yalıtımlı, kapı ölçüsüne göre 40, 60 veya 80 mm kalınlığında çelik ya da aluminyum sandviç panellerden üretilmiş gövdesi, yüksek frekanslı elektrik motorlu, mikroişlemcili kontrol sistemli, yüksek hızlı, yukarı açılır, özel kılavuzu ile spiral şeklinde sarılır. Günde yaklaşık 900-1000 açma kapama yapabilen ürün, 2.5 m/s açılma hızı ve %100 çalışma rejimi ve yalıtımlı panelleri ile özellikle yoğun ve hızlı trafikte yüksek ısı yalıtımı sağlayan en gelişmiş endüstriyel kapı. Efaflex SST-ACS-DS Spiral Kapı kanadının alt 900 mm´lik bölümü, forklift çarpması halinde yerinden çıkabilecek şekilde tasarlanmıştır. Kanadın sadece alt kısmı çarpma güvenlikli olarak tasarlandığından, kapı rüzgara dayanıklılık özelliğini korumakta. Efaflex´in ürettiği en son kapı teknolojisinde kapı kanadı doğrudan tambura bağlı böylece alışılmış kapılardaki, halat, dişli kayış, kayış makaraları kullanılmadığından, daha uzun ömürlü ve daha güvenilir bir kullanım sunulmakta. Kapı kanadı rijit, bu sayede yüksek rüzgar yüklerinde veya kapı çalışırken titreşimler en aza indirilmekte ve kapının sızdırmazlığı bozulmamakta. Gerekmesi halinde pencere bölmeli profiller ile geçiş güvenliği ve aydınlık ortamlar sağlanabiliyor.

Kullanıcı dostu kontrol sistemi, çok satırlı ve karakterli diyalog ekranı ile kullanıcılara satış sonrası kolaylıklar sağlayan kapı, sürekli olarak kendini test ediyor, kullanımdan veya çalışmadan doğan performans düşüklüklerini veya arızaları ekranında göstererek kullanıcıya ve servis elemanına en rahat ve en hızlı çalışma ortamını sağlamakta. Kapının çalışma programı değiştirilebilme ve arızaları anında giderebilme özelliğini ve kolaylığı ile sunuluyor.