Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Karhan İnşaat Efendy Villaları ile Ömerli´de

Doğanın içinde yer alan Efendy Villaları, Ömerli’nin en yüksek yerinde kesintisiz meşe ormanı manzarasına sahip.

Otman Tasarım Mimarlık’ın tasarladığı, Efendi Karhan’ın inşaatını üstlendiği İstanbul-Şile yolu üzerindeki Ömerli kasabasında yer alan villalar ilk etapta 2 adet olarak tasarlandı. Konum olarak bölgenin hemen hemen en yüksek yerinde yapılan villalarda tasarımın ana girdisini “manzara” oluşturuyor. Dört bir tarafı meşe ormanlarıyla kaplı arsadaki villaların güney cepheleri tamamen şeffaf olarak tasarlanmış. 11 metreye ulaşan bu aks açıklığı böylece geniş bir “seyir” alanına olanak sağlıyor.

Manzaranın yanı sıra, her biri toplamda yaklaşık 350 m2 kapalı alana sahip villalarda 5 oda, 1 salon, açık mutfak, 2 adet banyo, 1 adet misafir WC’si ve de bodrum katta spa ve spor merkezi yer alıyor. Dış cephenin tamamı doğal malzemeyle kaplanmış. Dış cephede taş ile birlikte masif ireko ağaç kaplamanın da kullanıldığı villalarda, bu malzemelerin % 80’nini ise doğal kırma karışık desen taş oluşturuyor. Bu taşın kullanımı iç mekânda da devam ettirilerek dış ve iç mekân arasında sürekliliğin sağlanması hedeflenmiş.