Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Redevco AVM Projeleriyle Geliyor

ANKARA GORDION AVM

Hollanda kökenli gayrimenkul yatırım ve geliştirme şirketi Redevco, Türkiye’deki ilk yatırım geliştirme projesi olan Gordion Alışveriş Merkezi ile, Ankara’nın en hızlı gelişim gösteren ve yeni idari-ticari merkez halini alan Çayyolu Bölgesi’nin girişinde, perakende gayrimenkul anlayışıyla çalışmalarını yürütüyor. Perakendecilere 50.000 metrekarelik geniş bir alan sunan projede ulusal ve uluslararası birçok zincir perakendeci yer alıyor. Gordion Alışveriş Merkezi’nde bir sinema kompleksi de bulunuyor. Gordion Alışveriş Merkezi, gerek Eskişehir Yolu’ndan gerek Çayyolu içinden toplu taşıma araçlarıyla veya özel otomobil ile kolaylıkla ulaşılabilir bir konumda. Halen inşaatı sürmekte olan yeni Çayyolu Metro Hattı açıldığında Gordion Alışveriş Merkezi, Ankara’da metro ile doğrudan bağlantılı tek alışveriş merkezi olacak ve Ankara’nın metro bağlantılı tüm bölgelerinden kolayca ulaşılabilir hale gelecek. Konsept tasarımı Redevconcepts, mimari projesi dünyaca ünlü mimarlık ofisi Chapman Taylor tarafından hazırlanan Gordion Alışveriş Merkezi, yeşil bina standardı Breeam´a uygun olarak geliştirilecek ve Türkiye’nin Breeam sertifikasına sahip ilk binası olma özelliğini taşıyacak.

ERZURUM AVM

Redevco, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri Erzurum’un kalbinde yaklaşık 32.000 metrekarelik brüt kiralanabilir alanı bulunan Erzurum Alışveriş Merkezi’ni de inşa ediyor.

Erzurum Alışveriş Merkezi, 350.000 merkez nüfusuna sahip Erzurum’a büyük çapta organize perakende sunumunu ilk defa getirecek proje olarak, perakende sektörünün öncü firmalarının yoğun ilgisiyle karşılanıyor.

Bölge’nin ilk modern sinemasını geliştirecek Mars Entertainment Group’a bağlı Cinebonus projenin ana kiracıları arasında yer alıyor. Türkiye’nin önde gelen tekstil perakendecileri de Erzurum Alışveriş Merkezi içerisinde bulunan markalar arasında. 1150 metrekarelik bir hazır yiyecek ve lokanta bölümünün de yer alacağı Erzurum Alışveriş Merkezi’nde, 2000 metrekarelik alan, çocuklara özel oyun bölümü olarak, Playhouse firması tarafından işletilecek. Enerji verimliliğini artırmak ve yeşil tasarımı hızlandırmak için, mimari konsept projesi Chapman Taylor tarafından hazırlanan ve Redevconcepts tarafından tasarlanan Erzurum Alışveriş Merkezi de Breeam adı verilen yeşil bina standartlarına göre geliştirilecek.