Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Tanyer İnşaat’tan Mavi Su Evleri

Sektörde 16 yıldır yer alan Tanyer İnşaat, deprem yönetmeliğine uygun 9 blok, 151 ve 166 m2´lik 3+1 toplam 174 daireden oluşan Mavi Su Evleri yaşam projesine başlıyor. 5 katlı ve 200 araç kapasiteli kapalı otoparka sahip olacak projede, kameralar ve özel güvenlik şirketi ile 24 saat izlemeli kontrol sistemi bulunuyor. Bina dış cephelerinde sıcak ve soğuğa karşı izolasyon sağlayan komple mantolama sistemi uygulanırken, geniş yeşil alanlar, fitness center, sauna, 258 m2 yüzme havuzu ve 58 m2 çocuk havuzu projenin sahip olduğu diğer özellikler.

DIŞ MEKAN ÖZELLİKLERİ

Projenin deprem güvenliği ve inşaatı kontrolleri 9 Eylül Üniversitesi Jeoloji Bölümü tarafından gerçekleştiriliyor. Zemin etütleri denetleniyor ve yer altı tomografisine göre statik hesapları yapılıyor. Betonarme taşıyıcı sistemin beton kalitesinin C 30 olduğu ve ST3 nervürlü demirin kullanıldığı projede temeller radijeneral temel sistemine göre yapılıyor. Merkezi jeneratörün bulunacağı projede, asansör,otopark ve site güvenlik sistemi elektrik kesintilerinde otomatik olarak çalışıyor. Merkezi uydu sistemi ve dijital yayınlar dairedeki tüm odalara ve salona ayrı ayrı iletiliyor. Görüntülü diafon sistemi uygulanırken, merdiven sahanlıklarında sensörlü aydınlatma elemanları kullanılıyor. Jeotermal enerji ısınma sistemine uygun sıcak su ve kalorifer tesisatı döşenen projede, binaların dış cephesine 4 cm EPS malzemesi ile buna uygun ekipman ve boya sistemleri ile mantolama yapılıyor. Böylece ısı yalıtımı maksimum seviyeye ulaşıyor. Ayrıca projede katlar arasında 5 mm kaprol kullanılıyor ve ses yalıtımı sağlanıyor. Tüm daire girişlerine, acil durumlarda çabuk müdahale edebilmek için yangın vanalarının konacağı projede, bahçe ve teraslarda ise peyzaj projesine uygun otomatik sulama ve aydınlatmalı yeşil alanlar bulunuyor. Projede tüm sitenin rahatça yararlanacağı yarı olimpik ve çocuk havuzları ile sauna ve fitness salonu da yer alıyor. Alüminyum doğrama ve çift cam kullanılacak projede, otomatik panjur sistemi bulunuyor.

İÇ MEKAN ÖZELLİKLERİ

Daire dış kapılarının ahşap kaplama, doğal çıtalı çelik gövdeli, çelik kapı olacağı Narlıdere Mavi Su Evleri´nde iç kapılar ise bambu kaplama masif olacak. Saten boyanın uygulanacağı evlerde, mutfaklarda ise kapaklar ve çekmeceler vakum kaplama, gövde MDF lam, polikor veya muadili tezgah olacak. Set üstü ocak, davlumbaz, fırın, mikrodalga fırın, bulaşık makinesinden oluşan tüm ankastrelerin montajlı ve kullanılabilir durumda teslim edileceği projede, banyolarda kullanılan seramik ve fayanslar ise ithal. Tüm rezervuarların gömme olduğu banyolarda Grohe marka duş tekneleri ve kabinler kullanılırken, Corin marka lavabo, Duravit marka klozetler ve yine Grohe marka bataryalar yer alacak. Öte yandan evlerde klima da bulunacak. Salonlarda 18 bin btu ve yatak odaslarında 9 bin btu kapasiteli klimalar montajlı ve çalışır vaziyette teslim edilecek.