Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Tekfen İnşaat’tan BAE’ye 225 milyon dolarlık proje

Tekfen İnşaat, Birleşik Arap Emirlikleri´nde 225 milyon dolarlık bir proje sözleşmesi imzaladı. 42 ay sürecek projede 3 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak.

Şirketten yapılan açıklamada, Abu Dabi´de Shah-Asab sahil petrol sahalarında bulunan gazın petrolden ayrıştırılması merkez tesisinin mekanik, elektrik ve enstrümantasyon montaj işleri ile ana petrol boru hattı inşaatı için bir sözleşme imzaladığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, Tekfen İnşaat´ın Birleşik Arap Emirlikleri´ndeki ilk işi olan projenin mukavele bedelinin 225 milyon dolar ve işin başlama tarihinin 15 Haziran 2009 olduğu, iş süresinin 42 ay olarak öngörüldüğü kaydedildi.

ORTA DOÐU VE KÖRFEZ ÜLKELERİNDE 1,1 MİLYAR DOLARLIK İŞ

Açıklamada ayrıca, Tekfen İnşaat´ın Orta Doğu ve Körfez ülkelerindeki mevcut iş miktarının yeni projelerle birlikte yaklaşık 1,1 milyar dolara ulaştığını bildirildi. Tekfen Taahhüt Grubu Başkanı Ümit Özdemir, şirketin, Abu Dabi´de bulunan gazın petrolden ayrıştırılması merkez tesisinin mekanik, elektrik ve enstrümantasyon montaj işleri ile ana petrol boru hattı inşaatı için 225 milyon dolarlık sözleşme imzaladığını belirterek, projede 36 inç x 92 kilometrelik ana petrol boru hattı inşaatını da üstleneceklerini belirtti.

Tekfen İnşaat´ın geçtiğimiz günlerde Katar´da dördüncü işleri için bir anlaşma yaptığını da ifade eden Özdemir, şunları kaydetti: “Orta Doğu ve Körfez ülkelerindeki mevcut iş miktarımız yeni projelerle birlikte yaklaşık 1,1 milyar dolara ulaştı. Bu iki yeni proje 3 bin 500 kişilik istihdam sağlayacaktır. Hedefimiz, Tekfen İnşaat olarak mevcut iş yaptığımız bölgelerdeki ülkelere yenilerini eklemektir”