Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ankara´da bir çekim noktası

Ankara için yeni bir çekim noktası olması planlanan A-PLUS, farklı fonksiyonların birlikteliğini yaşatmak üzerine tasarlanmıştır. Eğlence ve alışveriş, otel, iş merkezi ve konut fonksiyonlarını kamusal-özel mekân geçişlerini yumuşatarak çözümleyen tasarım, kullanıcıya kentsel mekânının devinimini ve yeşiller içerisindeki sakinliği bir arada yaşatmayı amaçlıyor.

Otel, İş Kulesi ve Eğlence- Alışveriş merkezlerinin açıldığı kentsel meydan, zemin altında tasarlanan yeraltı çarşısı ile üzerindeki yırtıklar sayesinde bağlanır. Tasarımın genelinde zemin altında düzenlenen otoparklar sayesinde yeşili zedelemeden rekreasyon alanları yaratmak amaçlanmıştır.

Eğlence Merkezi, Alışveriş Merkezi, İş kulesi ve Otel kütlelerinin tanımladıkları alan kentli için alternatif bir kamusal mekân kullanımı önerirken arkasında tasarlanan konut alanıyla kontrollü bir kamusal mekân olarak tasarlanan otel kütlesinin zemin kotundan bağlantı kurar. Konut blokları ise özel bir iç bahçe yaratacak şekilde tasarlanmış, yeşil alan içerisine yerleştirilmiş spor alanları ve özgün peyzaj elemanları ile zenginleştirilmiştir. Yatay konut bloklarının teras katları ise yüzme havuzları ile alternatif bir kullanım önerirken kullanıcılara Ankara manzarasını da sunmaktadır.