Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Canan Yapı Canan Residence ile Ataşehir´de

İstanbul Ataşehir´de yapılandırılan Canan Residence toplam 260 konuttan oluşuyor. Yeni bir yaşam alanı olarak gerçekleştirilen projede toplam 3 blok var. A blokta 32 kat, B1 blokta

18 kat ve B2 blokta da 22 kat yer alıyor. Toplam 62.000 m2 alan üzerinde konumlanan projenin arsa alanı ise 12.000 m2.

Mimari tasarımı Adnan Kazmazoğlu tarafından tasarlanan projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere dört farklı daire tipi bulunuyor. Büyüklükleri ise bulundukları bloğa göre değişiyor. Örnek daireler ödüllü iç mimar Tanju Özelgin ve Elif Kınıkoğlu tarafından dekore edildi. Dekorasyonunda özel ısı yalıtımlı alüminyum doğraması, ısı camlar ve Fransız balkonlar kullanılan projede dairelerin tavan yüksekliği ise 2.90 metre.

Canan Residence´ta konut blokları toplam 10.000 m2 kare bir peyzaj alanında konumlandırıldı. Proje kapsamında 265 m2 açık ve 165 m2 kapalı yüzme havuzu, basketbol ve voleybol sahası ve bir de 500 m2 büyüklüğünde kapalı spor salonu yer alıyor. Etkinlik alanları içinde ayrıca teniz kortu, bilardo ve masa tenisi de var. Çocuk oyun alanları, cafe -bar ve restoranlar da bulunan Canan Residence´ta sinema ve konferans salonu, spa, sauna ve masaj salonları yer alıyor. Öte yandan cafe ve restoranlarda evlere servis imkanı da sunuluyor.

Residence hizmetleri

Canan Residence´ta kuru temizleme, daire içi temizlik hizmeti, alışveriş ve yemek servisi, banyolarda acil durum düğmesi ve evcil hayvan bakımı gibi hizmetler düşünüldü. Betonarme ve statik projeleri İTÜ İnşaat Fakültesi´nden onaylı olan projede finans merkezlerine yakınlık ve ulaşım kolaylığı da göz önünde bulunduruldu. Bloklarda 13. katlardan itibaren Marmara Denizi ve Adalar manzarasının görüldüğü Canan Residence´ta her daire için iki araç kapasiteli kapalı otopark ve dairelerde akıllı ev sistemi bulunuyor. Projenin Mart 2010´da tamamlanması planlanıyor.