Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Çatılar için yenilikçi çözümler

Çelik donatılı olarak üretilen ve taşıyıcı özelliğe sahip donatılı çatı plakları; çelik, betonarme gibi yapı sistemleriyle birlikte veya tek başına kullanılarak, her türde ve formda çatılar oluşturulmasına olanak sağlıyor. Donatılı çatı plaklarıyla oluşturulan çatı sistemi, yapının teknik ve fiziksel ihtiyaçlarına uygun çözümler üretiyor. Bu sistemle, bir gün içerisinde 150 metrekareye kadar çatı oluşturmak mümkün. Bu da ürünü, konut kadar, endüstriyel yapılar için de çekim noktası haline getiriyor. Isı yalıtımı, yangına dayanıklıklık gibi özelliklerle donatılan bu ürün, mimarlar için de tasarım kolaylığı sağlıyor. Ytong donatılı çatı plaklarıyla oluşturulan çatı sistemi, yapının teknik ve fiziksel ihtiyaçlarına uygun çözümler üretiyor.

ÇATILARDA YANGIN GÜVENLİÐİ SAÐLANIYOR

Donatılı çatı plaklarıyla çatılarda her mevsim dengeli bir iç ortam sıcaklığı elde edilebiliyor. Böylelikle yapının ısıtılması veya soğutulmasında kullanılacak yakıt ve enerjiden de önemli ölçüde tasarruf sağlanıyor. Ürün, çatıdan rüzgar ve hava geçirmediği gibi sağlarken dışarıdaki gürültülere karşı da koruma sağlıyor. Yanmaz bir malzeme olduğu için çatılarda yangın güvenliğini de beraberinde getiriyor.

UYGUN MONTAJ TEKNİKLERİ

Çatı plakları hem klasik eğimli hem de modern formlu çatılarda, yaratıcı mimari düşüncelerin hayata geçirilmesine de olanak sağlıyor ve çelik veya betonarme konstrüksiyonlar üzerine uygun montaj teknikleriyle kolayca monte edilebiliyor. Elde edilen çatı yüzeyi, düz ve sonraki uygulamalar için de sorunsuz zeminler oluşturuyor. Böylece bitirme işlerinde, zeminden kaynaklanan uygulama ve detay problemleri ortadan kalkıyor. Ytong Donatılı Çatı Plakları ile oluşturulmuş çatı sistemlerinde, çatı arası, bir yaşam alanı olarak yapıya kazandırılabiliyor, ek önlemler alınmaksızın çalışma veya oturma odası olarak değerlendirilebiliyor. Bu, binaların kullanım değerini artırırken, giderlerin de sabit tutulmasını sağlıyor.