Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Dap Yapı’dan geleceğin yaşam alanları

Kartal´da inşa edilen Dragos Royal Towers ile zamanlar arası farkı ortadan kaldırmak amaçlanıyor. Proje ile konut sahiplerine lüks bir yaşam alanı sunulurken pek çok ayrıntıyla geleceğe göndermeler yapılıyor. Bu konsept çerçevesinde gerçekleştirilen projenin mimari projelendirmesini dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid üstlendi.

Dragos Royal Towers´taki her konut deniz manzarası görüyor. Gökyüzüyle denizi birleştiren projede Kınalı Ada, Heybeli Ada, Burgaz Ada ve Büyükada manzarası rahatlıkla görülebiliyor. Bağdat Caddesi´nin devamı olan sahil yolu ise Dragos Royal Towers´ın önünden geçiyor. Öte yandan site içinde bulunan restoran ve kafeteryadan da deniz manzarasını izlemek mümkün.

Dragos Royal Towers’da metrekaresi 89 m2 ile 270 m2 arasında değişen toplam 212 konut bulunuyor. Daireler bulundukları konuma göre loft ve penthouse olarak değişiklik gösteriyor. Dragos Royal Towers´ta yaşam kalitesini yükseltmek adına pek çok detay düşünülmüş. Konut sahipleri fitness center´dan, açık ve kapalı yüzme havuzlarına ve Spa merkezine kadar pek çok aktiviteyi gerçekleştirebilecek.

Kartal-Pendik deniz otobüsü ve vapur iskelelerinin çok yakınında konumlanan proje Sabancı ve Okan Üniversitesi, Koç Lisesi gibi eğitim kurumlarına oldukça yakın. Bunun yanı sıra Dragos Royal Towers´ın yanı başında Kartal Adliye Sarayı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Formula 1 pisti de yer alıyor.

Üstelik, Kartal´da inşa edilecek 1000 yatlık marina ve büyük yolcu gemilerinin yanaşacağı liman da deniz tutkunlarını ve denizcileri, etkinliklerin bir parçası olmaya davet ediyor. Yapımı hala devam eden Marmaray Projesi ve Anadoluray raylı sistem hafif metro projesiyle Dragos Royal Towers´ta her yere kolaylıkla ulaşım sağlanıyor.