Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Megatürk´ten Başkent´e alternatif bir yaşam

Ankara´da yeni bir yaşam fikri ile yola çıkılan Kentpark AVM, Türkiye´nin en büyük karma projelerinden biri olacak şekilde tasarlandı ve tamamlanma aşamasına geldi. Ofisler dahil 230.000 m2 kapalı alana sahip olan projenin 85.000 m2´sini kiralanabilir alanlar oluşturuyor. Alışveriş merkezi içinde toplam 220 mağaza ve 11.000 m2 ofis alanı bulunuyor. Özel bir lokasyonda hayata geçirilen projeye daha sonra 465 konut da ilave edilecek. 2,3,4 ve 5 odalı konutlar da tamamlanınca Kentpark AVM projesi alışveriş merkezi olmanın yanı sıra Ankara´da yeni bir yaşam merkezi olarak tamamlanmış olacak. Bunların yanı sıra Kentpark AVM´de 36 restoran, kafe ve fast-food mağazaları da yer alacak.

Alışveriş dışı olanaklar

Kentpark AVM yalnızca alışveriş endeksli bir merkez olarak tasarlanmamış. Gelen ziyaretçiler alışveriş ihtiyaçlarının yanı sıra pek çok kültürel ve sosyal aktiviteye de katılabilecek. Alışveriş yapanlara özel servis hizmeti de verilecek olan proje kapsamında, arabalı ziyaretçiler için toplam 4 kattan oluşan otopark alanı bulunacak.

Gün Işığı Kentpark´ta

Kentpark AVM projesi kapsamında doğal aydınlatma göz önüne alındı. Bu bağlamda mümkün olduğunca gün ışığından faydalanılmaya çalışıldı. Gün ışığında kent sokaklarında dolaşıyormuş hissi yaratacak şekilde tasarlanan projede doğal malzemelerle yeşil ortamlar oluşturuldu. Aynı zamanda galeri boşluklarında 35-40 metreye varan kat yükseklikleriyle ortamda ferahlık sağlandı. Projenin Eskişehir yoluna bakan ön cephesinde toplam 24.500 m2´lik peyzaj alanı oluşturuldu. Gölete açılan katında ise dekorasyondan bağımsız olarak ve geleneksel motifler kullanılarak hipermarket yerine bir pazar alanı yer aldı.

Sosyal Aktivite alanları

Kentpark AVM projesinde sosyal aktivite alanlarına da yer verildi. 900 m2´lik göletin yanında 530 m2 buz pisti bulunuyor. Bunun yanı sıra Kentpark AVM içinde konumlanan fitness merkezi Ankara´nın en büyük fitness merkezi olarak planlandı. Çocuklar içinse Macera Adası isimli 1.275 m2´lik bir oyun alanı oluşturuldu. Proje Otopark hariç toplam 8 katta konumlanacak.