Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Modern mimari Türk motifleri barındırıyor

Hilton Grubu´nun Türkiye’deki ilk Resort Oteli, doğal güzellikleri ve kültürel tarihi ile dünyanın sayılı tatil beldeleri arasında yer alan Sarıgerme´de hizmete açıldı. Yüzyıllarca Persler, Helenler, Osmanlılar gibi çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış Dalaman Sarıgerme Plajı´nda yer alan Resort Otel´de modern mimari ile Türk motifleri bütünleşti. Geniş mekanları süsleyen ahşap ve diğer dekoratif öğeler, Ermaş Mermer tarafından proje için tercih edilen Noce Traverten ile uyum sağladı. Fethiye´nin Kemer beldesinden çıkarılan travertenden projenin zemin ve duvar kaplamaları ile dış mekanlarda toplamda 30 bin m2 kullanıldı. Doğal taşın hem iç hem de dış mekanda kullanımı dışı içe, içi de dışa bağladı. Noce´nin ceviz renginin turkuaz, yeşil ve kırmızıyla uyumu projede doğallığı yakaladı. Projede modern ve geleneksel yaklaşım harmanlandı.

Hilton projesinde ahşapla uyumu ve doğal dokusu nedeniyle Noce traverteni tercih eden Ermaş Mermer, traverteni çeşitli ebatlarda üreterek projeye uygun hale getirdi. Ermaş Mermer Noce travertenin yanı sıra Fethiye ocağında patara bej, patara dark mermer üretimi de yapıyor. Müşteri talebi doğrultusunda; Noce traverten, Muğla beyaz, Muğla şeker, altın kristal, Patara Bej, Patara dark mermerler her ebat ve yüzey işlemine göre üretiliyor. Projelerden biri olan İzmir Swiss Otel´de (eski Efes oteli) toplamda 23 bin m2 patara bej mermer üretimi yapılmıştır.

Son dönemde tamamlanan proje olan Hilton Dalaman Golf Resort & Spa için de 25 bin m2 noce traverten üretimi gerçekleştirildi. Dalaman Sarıgerme Plajı´nda 1553 dönüm arazi üzerine kurulu Hilton Dalaman Golf Resort & Spa’da 420 oda, çok amaçlı toplantı ve konferans salonları, 3 bin m2´lik sağlık kulübü, spa, son teknoloji ile donatılmış spor salonu, 18 delikli şampiyonluk golf sahası ve 9 delikli golf eğitim alanı bulunuyor.