Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ofton İnşaat´tan İstanbul´a farklı bir rezidans

İnşaat sektöründe 17 yıldır yatırımlarını sürdüren Ofton İnşaat, İstanbul´a iddialı bir hayat tarzı inşa ediyor. Elysium Fantastic adıyla hayata geçirilen projede 346 bölümden oluşan rezidans ile 1+1 stüdyo daireler, 2+1, 3+1 dubleks daireler ve teraslı penthouse daireler yer alıyor. Projede yer alan dairelerin büyüklükleri 42 ila 285 m2 arasında değişirken, projenin toplamı 39.315 m2 alanda konumlandırılıyor.

Yapımına Nisan 2009 yılında başlanan projede binalar uluslararası standartlara uygun olarak yapılandırılıyor. Deprem yönetmenliğine uygun betonarme binalarda, cephelerde ısı ve ses yalıtımı da gerçekleştiriliyor. Her dairenin ihtiyacını karşılayacak kapasitede jeneratör sistemi uygulanan projede daire sakinlerinin ihtiyacını karşılayacak kapalı otopark da bulunuyor.

Elysium Fantastic projesinde dairelerin hepsinde salon ve odalarda zeminde lamine parke kullanılıyor. Kablolu TV, uydu, 24 saat güvenlik ve görüntülü diafon sisteminin yanı sıra dairelerde kombi ve beyaz eşya bulunuyor. Öte yandan uzaktan kumandalı panjur sistemine de sahip olan dairelerde her ayrıntı akıllı ev sistemine göre düşünülmüş.

Yaşayanlara fantastik bir yaşamın kapılarını açmayı amaçlayan proje kapsamında biri kapalı iki yüzme havuzunun yanı sıra, fitness center, sauna ve buhar odası, çocuk oyun odası ve yerden 52 metre yükseklikte bulunan havuz başında vitamin bar ve barbekü alanları bulunuyor. Her zevke uygun dairelerin yer alacağı Elysium Fantastic projesinin 2011 yılının Nisan ayında tamamlanması planlanıyor.