Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Teknik Yapı´dan UpLife Park projesi

UpLife Park Projesi Kartal´da 22.000 m2 alan üzerinde yükselmeye başladı. Modern hayatın çizgileriyle deniz manzarasının bir araya geldiği UpLife Park projesinde farklı alternatifler sunan toplam 567 daire yer alacak. Daire tipleri büyüklüklerinin yanı sıra şehir manzarası görenler ve deniz manzarası görenler olarak ayrılıyor. Proje toplam 8 bloktan oluşacak. Bloklardan 5´i konut, 2´si ticari blok olarak planlandı. Bir blokta ise spor kompleksi, sağlık kompleksi ve mağazalar yer alacak.

Projenin %75´ini yeşil alanlar kapsıyor. Çocuklar için özel oyun alanı da bulunacak olan UpLife Park´ta sosyal tesisler ve yüzme havuzunun yanı sıra 567 araç kapasiteli bir de otopark bulunacak. Otopark´ta misafirler içinse ayrıca 55 araçlık bir bölüm yer alacak. Yeşil alandan kazanmak amacıyla 12.000 m2’lik otopark yer altında iki katlı olacak şekilde planlandı.

Farklı alternatifler

UpLife Park projesinde ihtiyaca özel farklı alternatifler sunulacak. A ve E bloklarında toplam 151 adet 1+1 daire bulunacak. 3+1 daireler ise B ve C bloklarında yer alacak. Blokların her birinde 74 daire olacak. D bloğunda da yine 76 adet 2+1, 37 adet 1+1 daire bulunacak. D bloğu toplam 151 daireden oluşacak. Binalar neoklasik tarzda tasarlandı ve iç donanımda kullanımı ve bakımı kolay malzemeler tercih edildi. 6. blok dört katlı olarak düşünüldü ve bu blokta 10 özel daire ile 2 mağazaya yer verilmesi planlandı. 1+1 daireler iki ayrı büyüklük ve tipte tasarlandı. 1+1 dairelerin büyüklüğü brüt 61.87 (net 47.13) ve 57.45 (net 44.45) m2 olacak. 2+1 tipi dairelerin büyüklüğü brüt 96.75 (net 73.54) m2 olarak belirlendi. 3+1 tipi daireler ise brüt 122,76 (net 98,52) m2 şeklinde inşa edildi. Spor ve sağlık kompleksi toplam 2.000 m2 alana sahip olacak ve blok 3 ayrı kattan oluşacak. Spor merkezinin yanı sıra projede kuaför, cilt bakım merkezi ve spa merkezi de yer alacak. Spor kompleksinin bodrum katında ise fitness salonu, steril havuz, masaj salonu, iki adet jakuzi ve sauna bulunan 2 ayrı ünite yer alacak. Site sakinlerinin ziyaretçileri de düşünülen projenin zemin katında bir snack bar ve cafe, en üst katında ise teras restoran yer alacak. Ayrıca UpLife Park´ta çalışanlar için bir de business center yer alacak.