Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Varyap, Atapark AVM ile Trabzon´da

Ardı ardına pek çok projeyi hayata geçiren Varyap, Trabzon´da başladığı Belediye Hizmet Binası ve Atapark AVM projesi ile kente yeni bir soluk kazandırıyor. Trabzon Belediyesi ile arsa payı karşılığı olmak üzere imzalanan sözleşme sonucu belediye hizmet binasının inşasına başlanıldı. Projenin dikkat çeken en önemli yanlarından biri 1950´li yıllarda yapılan eski Tekel binasının Atapark Alışveriş Merkezi olarak dönüştürülmesi. Böylece binanın görünümünün korunacağı proje sayesinde Trabzonlular yeni bir sosyal yaşam alanına daha kavuşacak.

Şehrin tam merkezinde konumlanan Atapark AVM ve Belediye Hizmet Binası yine kentin merkezinde bulunan Atatürk Meydanı´na yaklaşık 1 km uzaklıkta konumlanıyor. Kentin belleğinde önemli bir yeri olan Tekel binasını dönüştüren ve yeniden işlevlendiren proje, kente ikinci bir merkez yaratabilmek adına öngörülmüş.

70.000 m2 alanda konumlandırılan projenin 50.000 m2´ne alışveriş merkezi, 20.000 m2´sine ise Trabzon Belediye Hizmet Binası inşa ediliyor. Alışveriş merkezinin 25.000 m2´si ise kiralanabilir alan olarak yapılandırılıyor.

Atapark Alışveriş Merkezi´nde 110 mağaza, cafe ve restoranlar, 4.500 m2 alana sahip bir hipermarket, 6 sinema salonu ve bowling salonu yer alması planlanıyor. Bunların yanı sıra 600 araçlık otopark kapasitesi, çocuklara özel eğlence alanı ve 1.400 m2 spor merkezi ile Atapark AVM, Trabzon´da yeni bir sosyal yaşam alanı olarak tasarlanıyor.