Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Elysium Suites Taksim´de 5 yıldızlı otel konforu sunuluyor

Ofton İnşaat, İstanbul´un merkezi olan Taksim´de seçkin bir yaşamın kapılarını açıyor. Elysium Suites Taksim projesiyle tüm beklentileri karşılamaya yönelik lüks bir yaşam tarzı çiziliyor. Mimari projesi ünlü mimar Ali Esad Göksel tarafından gerçekleştirilen Elysium Suites Taksim, toplam 23.714 metrekare alanda inşa ediliyor.

Yaşayanların kendini hayatın içinde bulmasını amaçlayan projede pek çok detay öne çıkıyor. Bu detaylardan en önemlisi, projenin Asya´yı Avrupa´ya bağlayan Türkiye´nin merkezi İstanbul´da, gün geçtikçe cazibe noktası durumuna gelen ve gerek tarihi dokusuyla gerekse de sosyal yaşamıyla önem kazanan Taksim´de konumlanıyor olması… Taksime değer katacağı düşünülen proje, 21 katlı bir kuleden oluyor. Proje kapsamındaki 80 ile177 metrekare arasında değişen toplam 150 suit modern bir yaşamdan izler taşıyor.

Proje kapsamında 1800 m2 bir restoran, 1600 m2 sosyal tesis ve 4614 m2 büyüklüğünde bir otopark yer alıyor. Bunların yanı sıra alışveriş, kültür-sanat organizasyonları gibi pek çok aktivite de yaşayanların yanı başında bulunacak. Öte yandan Concierge hizmetiyle tüm talepler karşılanacak. VIP ulaşım talepleri, özel gezi organizasyonları, şık gece kulüplerinde ya da restoranlarda rezervasyonlar, sinema, konser, tiyatro biletleri de bu hizmet kapsamında yer alacak.

Elysium Suites Taksim´de otopark, 7/24 güvenlik, valet ve oda servisi gibi pek çok ayrıntı daha düşünülmüş. Spor salonu, kapalı havuzu ve spa merkeziyle projenin 5 yıldızlı bir otelden beklenenlerin tümünü karşılaması amaçlanıyor. Elysium Taksim Suites´in mimari projesini AE Design, statik projesini Seçkin İnşaat, elektrik projesini Sarıbal Mühendislik üstleniyor. Mart 2009´da startı verilen projenin 30 Eylül 2010 tarihinde tamamlanması planlanıyor.

PROJE KÜNYESİ

Proje Adı: Ofton İnş. Elysium Suites Taksim

Proje Tipi: Rezidans

Proje Alanı: 23.714 m2

Proje Başlangıç Tarihi: Mart 2009

Proje Bitiş Tarihi: 30 Eylül 2010

Müteahhit Firma: Ofton İnş.

Yatırımcı Firma: Ofton İnş.

Mimari Proje: AE Desing Ltd. Şti.

Statik Proje: Seçkin İnş. Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Elektrik Proje: Sarıbal Mühendislik Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Mekanik Proje: Gündüz Müh. Proj. Taah. ve Tic. Ltd. Şti.