Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Sinpaş, Bosphorus City ile Boğazı Halkalı’ya Taşıdı

Sinpaş GYO tarafından geçtiğimiz yıl inşasına başlanan Bosphorus City projesinde modern ve geleneksel mimari harmanlanarak İstanbul Boğazı´ı Halkalı´ya taşınıyor. Dünyaca ünlü İstanbul Boğazı, Boğaziçi Köprüleri, Ortaköy Meydanı, Beylerbeyi, Kanlıca ve Yeniköy gibi birçok Boğaz semti, parklar, korular, meydanlar projenin bir parçası oldu.

12 Mayıs 2009´da ilk etap satışları gerçekleşen projede şu sıralar Ortaköy Cami´nden, takı dükkanlarına, mağazalardan, gösteri alanı ve iskeleye kadar Ortaköy Semti inşa ediliyor.

İstanbul’da yeni bir Boğaz şehri olarak planlanan Bosphorus City, 246.000 m2 bir alanda, 720 metre uzunluğunda konumlandırılıyor. Bosphorus City’de sosyal hayatın merkezi olacak Ortaköy, 10 bin m2’lik kapalı, 11 bin 500 m2’lik açık alanıyla hizmet verecek. Bosphorus City projesi Ortaköy etabı ile birlikte 2796 konuttan oluşuyor. İlk etabın teslim tarihi ise Haziran 2010.

ORTAK BİR YAŞAM TARZI

1/3’ü yeşil alan olan Bosphorus City’de Boğaziçi’nin bitki örtüsünden özgün yalılarına kadar tüm detaylar yaşamın bir parçası olacak şekilde tasarlandı. İstanbul Boğazı’nın mimari değerlerinden esinlenilen ve modern ve geleneksel mimarinin bir araya getirildiği Bosphorus City’de, 68 ile 615 metrekare aralığında değişen 63 konut tipi bulunuyor. Farklı hikayelere sahip, bulundukları semtlerin özelliklerini yansıtan ve her birinden sadece birer tane bulunan Yalılar, Saraybahçe Evleri, Erguvan Evleri, Yeditepe Kuleleri ve Yalı Apartmanları farklı beğeni ve taleplere sahip kişileri ortak bir yaşam tarzında buluşturacak.

Ayrıca projenin Ortaköy etabında Ortaköy Meydanı´na ve Boğaz´a hakim olarak konumlandırılan bir de Ortaköy Residences bulunuyor. 60 m2 büyüklükte olan stüdyo dairelerin her birinde kat bahçesi bulunuyor. Ayrıca Ortaköy Residence´larda 2 bahçeli, 2 teraslı, jakuzi havuzlu 2+1 delux daire tipleri var. Bunun dışında yine 2+1 98 m2’lik kat bahçeli evler de yer alıyor.

Bosphorus City Ortaköy’de bulunan Göl Kule Residence’lardan bir tanesinde 73 m2’den 156 m2’ye kadar 1+1 ve 2+1, diğerinde ise, 104m2’den 175 m2’ye kadar farklı büyüklüklerde 2+1 ve 3+1 ev tipleri mevcut. Küçükçekmece Gölü’ne bakan Göl Kule Residence’larda doğal göl manzarasını ve çeşitli aralıklarla buraya gelen farklı kuş türlerini seyretmek mümkün olacak.