Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Sultanlar Yapı’dan Kurtköy’e Sultan Park

Sultanlar Grup şirketlerinden Sultanlar Yapı Endüstri AŞ tarafından inşa edilen Sultan Park projesi, 5 Blok ve 110 konuttan oluşuyor. İstanbul´da kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde en çok gelişme kaydeden bölgelerden biri olan Kurtköy´de konumlanan proje, Sabiha Gökçen Havaalanı´na, Formula 1 pistine ve Viaport ile Atlantis alışveriş merkezlerine son derece yakın. Havaalanı sebebiyle önü komple açık olan projede dairelerin manzarası hiçbir şekilde kapanmıyor.

Yeşil alanların oldukça geniş yer kapladığı projede her biri 9 kattan oluşan blokların hepsinde kapalı otopark imkanı bulunuyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 büyüklüğünde daire seçenekleri bulunan Sultan Park´ta konutların metrekare fiyatı ise ortalama 1672 TL.

Konum itibariyle Uluslararası Formula 1 ve Motocross yarışlarının yapıldığı İstanbul Park’ın yanı başında, Koç Lisesi, Sabancı Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi gibi eğitim kurumlarının yakınında, Sabiha Gökçen Havaalanı’nına 5 dakikalık mesafede olan Sultan Park, yakın zamanda açılacak olan Outlet Park’a ve fuar merkezine de 1 km uzaklıkta bulunuyor.

KONUTLAR DEPREM GÜVENCELİ

Deprem Yönetmeliğine uygun olarak inşa edilen projede binalar onaylı zemin etüt raporuna sahip. Her blokta yeterli kapasitede su deposu, ortak alanlar için jeneratör, açık ve kapalı otoparklar, görüntülü kapı sistemleri, kafeterya, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları ve her daireye özel bir de depo alanı bulunuyor. Ayrıca, Ekim ayından itibaren sahiplerine teslim edilecek olan Sultan Park´tan Marmaray Projesi ile birleşecek olan Sabiha Gökçen Havaalanı ve Pendik İskelesi sayesinde feribotla İstanbul’un her yerine kolay ulaşım imkânı bulunmaktadır.