Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Tekfen-oz’dan Kağıthane Ofispark Projesi

Toplam inşaat alanı 55,500 m2 olan ve 100 milyon dolar değerindeki Kağıthane OfisPark Projesi, gelişen ulaşım altyapısı ve kent merkezine yakınlığının sağladığı avantajlarla yakın dönemde büyük bir dönüşüm süreci içine girecek olan bölgelerden Kağıthane’de hayata geçecek. Mimari konsept ve uygulamasını Kağıthane OfisPark ile dünyanın gayrimenkul sektörünün en önemli uluslararası organizasyonlarından “MIPIM’in “Architectural Review Future Project Awards 2009”da ofis projeleri kategorisinde ödülü bulunan Emre Arolat’ın üstlendiği proje, Kağıthane’nin mevcut dokusunun modern bir yorumu olarak tasarlanmış. A sınıfı ofis kompleksi olarak tasarlanan projede 9 adet blok bulunuyor. Zemin üstü, 4 ila 7 kattan oluşan bloklar köprüler ile birbirine bağlanabiliyor. Projede blokların açıldığı bir avlu yaratılarak, bu avlunun zemin katta yer alacak mağazalar, cafeler ve sosyal donatılar ile birlikte ortak yaşam alanı olarak hizmet vermesi planlanıyor.

Tek ve yüksek ofis bloku yerine bölgenin dokusuna uygun olarak parçalı ve bir avlu etrafında yaşayan girift bir yerleşimin tercih edildiği projede, planlama prensibi olarak aynı kotta birleşebilen kat alanları ile geniş ve kullanılabilir ofis alanları yaratıldı. Kağıthane Projesi’nin müşteri kitlesini, kentin merkezi iş alanında yer almak isteyen fakat yüksek kira ve sınırlı arz nedeniyle bölgede yer bulamayan yerli ve yabancı firmalar oluşturuyor. İnşaat ruhsatı alınan ve inşasına başlanan projenin Aralık 2011’de tamamlanması planlanıyor.