Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Tulip Turkuaz’dan Bio-iklimsel Yaşam Alanları

Dünyaca ünlü mimarlardan biri olan Ken Yeang´ın Türkiye´deki ilk projesi olan Tulip Turkuaz, 11 blokta toplam 1188 konuttan oluşacak ve proje 120 bin m2 arazi üzerine kurulacak. İlk olarak konutların satışa sunulduğu projede, diğer etaplarda bir alışveriş merkezi ve modern yaşamın simgelerinden biri haline gelen bir de rezidans yer alacak.

DOÐAL YAŞAM ÖN PLANDA

Tulip Turkuaz projesinin ana konsepti doğal yaşam olarak belirlendi. Proje kapsamında doğayla iç içe bir yaşam hedeflenerek su öğesi oldukça ön plana çıkarıldı. Yerleşim planında hiçbir bina birbirinin önünü kesmeyecek şekilde konumlandırıldı ve bir kanal yapılarak bütün araziyi dolaşan su arkları oluşturuldu. Bunun yanı sıra havuzların çevrelediği orta alan, içinde yürüyüş, koşu ve bisiklet parkuru, çocuk oyun alanları, kum havuzları, dinlenme ve sohbet köşelerini barındıran bir koru olarak düzenlendi. Su kanalları yaklaşık olarak 8.500 m2 olacak olan projede toplam yeşil alan 50 bin m2 civarında. Arazinin yüzde 10’u su kanalı, yüzde 58’i ise yeşil alandan oluşacak. Projedeki sosyal tesiste fitness center, sauna ve hamam, kuaför, dört mevsim kullanılabilecek yüzme havuzu, çocuk bakım alanları ve buz pateni pisti de bulunacak. 7/24 güvenlik ve teknik destek hizmetinin verileceği Tulip Turkuaz projesinde, lobi ve resepsiyon, bellboy ve vale parking, housekeeping ve çocuk bakım imkanı da bulunacak.

15, 16 ve 17 katlı binalardan oluşan Tulip Turkuaz Projesi´nde, konvensiyonel inşaat sistemi ile imal edilen bloklarda; 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 3+1 dubleks daireler olmak üzere 5 farklı daire tipi bulunuyor. Bu daire tipleri de büyüklüklerine göre 26 farklı seçenek imkanı sunuyor. Birinci etapta satışa sunulan daireler 58 m2 ile 219 m2 arasında değişiyor. Daire tiplerine göre m2´lerde de farklı seçenekler var. 1+1 dairelerin büyüklüğü 58 – 95 m2 arasında, 2+1 dairelerin büyüklüğü 110 – 134 m2 arasında, 3+1 dairelerin büyüklüğü 152 – 171 m2 arasında, 4+1 dairelerin büyüklüğü 178 – 219 m2 arasında, 3+1 dubleks dairelerin büyüklüğü ise 164 – 178 m2 arasında değişiyor. Projede, bütün dairelere iki araçlık otopark imkanı sunuluyor. Proje üzerinde her dairenin kendine ait park yeri belirlenmiş ve numaralanmış durumda.

KOLAYCA ULAŞIM SAÐLANIYOR

Yeni Ispartakule – TEM otoyol çıkışına 300 m mesafede olan Tulip Turkuaz yerleşim biriminde yaşayanlar, sabah ve akşam yaşanabilecek trafik yoğunluğuna maruz kalmadan kolayca TEM otoyoluna ulaşabilecekler. Tulip Turkuaz Projesi, Bakırköy deniz otobüsü iskelesine 15 dakika, Avcılar deniz otobüsü iskelesine ise 5 dakika mesafede bulunuyor. Projenin 30 Ağustos 2010´da tamamlanması planlanıyor.