Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yalıtımda yenilikçi fikirler

Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri, kuru harçlar ve makineli hazır sıvalar sektörünün köklü firmalarından olan Avusturya merkezli Schmid Industrie Holding´in firması Baumit, nefes alabilen, aynı yoğunlukta üretilen standart polistren levhalarına göre %23 daha iyi ısı yalıtımı sağlayan yeni ısı yatlım sistemi Open Dış Cephe Isı Yatlım Sistemiyle yaşam alanlarına sağlık ve konfor getirmektedir.

Son 20 yıl içinde, cephe teknolojileri alanında geliştirilen yenilikler, OpenR Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi ile bir araya geldi. Böylece mekanlarda doğal konfor hissi, enerji tasarrufu, kalıcı temizlik ve estetik cephe sistemiyle birleşerek yeni nesil bir ısı yalıtımı sistemi yaratıldı. Optimum ankraj teknolojisi, difüzyona açık ve yüksek performanslı yalıtım ve yenilikçi nano teknolojiye sahip son kat kaplamalar uyum içinde sunuldu.

Aktif hava alışverişi sağlayan Baumit OpenR Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, ETAG 004 onaylı bir ısı yalıtım sistemi olup, hem ısı yalıtımı hem de tadilat için uygundur. Bu sistem sayesinde inşaat aşamasında hem zamandan hem nakitten, ayrıca ısı giderlerinden tasarruf edilmektedir.

µ DEÐERİ

µ değeri, bir maddeye ait su buharı direnç katsayısının, havanın direnç katsayısına olan oranını göstermektedir. µ değeri ne kadar düşükse, su buharı difüzyonu kabiliyeti o oranda yükselmektedir.

Her bir konutta günlük olarak 10 litre su buharının dışarı atılması gerekmektedir. Baumit Open Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi buna önemli bir katkı sağlar, çünkü hem Baumit open FassadenPlatte cephe plakaları, hem de Baumit open FassadenPlatte reflect cephe plakaları kullanılan Open Cephe Sistemleri, tuğla duvar ile aynı difüzyon direnç katsayısına µ  10 sahiptir.

TEMİZ VE ESTETİK CEPHELER

Baumit nano teknoloji alanındaki en son gelişmeleri bir araya getirerek cepheler için patentli bir “Anti-Aging” ürünü geliştirdi: Baumit NanoporPutz Kaplama. NanoporPutz özel yüzeyi ve kendi kendini temizleme özelliği sayesinde konutlara ve cephelere kalıcı bir temizlik ve estetik kazandırmakta ve yıllar boyunca ilk günkü gibi yeni görünmelerini sağlamaktadır. Alışılagelmiş dübelleme yönteminde, dübeller yalıtım plakası delinerek uygulanmakta, bu durum ısı köprülerine neden olarak, yalıtım performansını olumsuz etkilemekte ve ilave önlemler olmaksızın enerji maliyetlerini yükseltmektedir.

OPTİMUM YALITIM VE AKTİF HAVA ALIŞVERİŞİ

OpenR reflect ısı yalıtım levhası iyileştirilmiş ısı yalıtım özelliklerine sahiptir. Difüzyona açık özelliğe sahip, Baumit openR reflect yalıtım plakası gri rengi ile oldukça iyi bir ısı yalıtım katsayısına sahiptir; k = 0,031 W/mK. Buna karşın, aynı plaka kalınlığında alışılagelmiş ısı yalıtım sistemlerine göre %23 daha yüksek yalıtım performansı sağlamaktadır. (Aynı yoğunlukta üretilen standart polistren levhaların değeri k = 0,040 W/mK´dır.)