Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Akıllı ev sistemiyle her şey kontrol altında

Ev ve bina otomasyonu konusunda Ar-Ge çalışmalarını sürdüren Arla Technologies, Colife markası ile mimarların, iç mimarların ve inşaat firmalarının, konutlarında tüketicilerine farklılık sunmak istedikleri, hayatı kolaylaştıran, fonksiyonel, güvenliği ve tasarrufu sağlayan akıllı ev sistemini bir çatı altında toplamıştır. Akıllı evlerde aydınlatma kontrolü, perde-panjur kontrolü, priz kontrolü, elektrikli cihaz kontrolü, iklimlendirme ve ev içi gelişmiş güvenlik sisteminin yanı sıra bu kontrolü birimlerinin zamana yada önceden oluşturulmuş kişisel senaryolara bağlı kontrol yapılabilmektedir. Ayrıca konut sahibi evini telefonundan ya da internetten de kontrol edebilir.

7 İNCH DOKUNMATİK PANEL VE AKILLI DİAFON SİSTEMİ

Colife’ın son çalışmalarından biri de otomasyon sistemine entegre IP tabanlı interkom panelidir. Daire girişindeki 7 inch LCD ekranlı, dokunmatik panelden otomasyon kontrolü sağlanabildiği gibi daire sakini dış kapı, sosyal tesisler ve güvenlik merkezi ile görüntülü-sesli görüşmelerini, daireler arası görüşmelerini de sesli olarak bu panelden sağlayabilmektedir. Sistem aynı zamanda daire sakini evde olmadığı zamanlarda dış kapısına gelen ve zile basan son on kişinin resmini çekip kullanıcıya bildirebilmektedir.

RESIDENCE HİZMETLERİ

Colife’ın “residence hizmetleri” adı altında residence’lar ve gökdelenler için geliştirdiği, konut sayısının fazla olduğu bu gibi projelerin, altyapı sisteminin taleplerini karşılayacak IP tabanlı çalışması da son çalışmalarındandır. Residence hizmetleri ile daire sakinleri kontrol paneli üzerinden Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin trafik görüntülerini görebilir ve sabah evden çıkarken bu pratik bilgilerden faydalanabilir. Residence yönetimi daire sakinlerine, duyurularını, aidat bilgilerini, ısıtma fatura bedelini, toplantı bilgilerini ve hizmetlerini konut içindeki kotrol panellerinde yayınlayabilir. Kontrol paneli üzerindeki acil yardım tuşu ile güvenlik merkezinden yardım isteyebilir ya da taksi çağırma tuşu ile taksi çağırabilir. Sistem içinde kullanılacak IP kameralar ile kontrol panelinden çocuk parkının, çocuk havuzunun veya otoparkın görüntüleri izlenebilir.