Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Beyaz İnşaat Şeker Vadi Konakları ile Etiler’de

Etiler Ulus´ta 6 dönüm proje alanına sahip olan Şeker Vadi Konakları Beyaz İnşaat tarafından tasarlandı. Net 3400 metrekare alan üzerine konumlanan projenin proje mimarlığını Nüvit Yeğin üstlenirken, statik proje de yine Yeğin Mimarlık tarafından gerçekleştirildi. Zemin etüdü ELC Group tarafından yapılan Şeker Vadi konakları, Akademi Teknik Yapı Denetim tarafından denetleniyor.

Metrocity, Akmerkez ve Kanyon gibi İstanbul´un en gözde iş ve alışveriş merkezleriyle, bölgenin en seçkin cafe-bar ve restoranları yalnızca birkaç dakikalık mesafede konumlanan proje, 4 lüks bloktan oluşuyor. 50 – 290 m2´lik farklı seçenekler sunan Şeker Vadi Konakları´nda toplam 49 daire yer alıyor. Dairelerden araçlara asansörle ulaşılan kapalı otoparkı da bulunan Şeker Vadi Konakları, kapalı devre güvenlik sistemi ile 24 saat boyunca korunuyor. Sosyal alanlarıyla spor yapma ve sosyal aktiviteler gerçekleştirme imkanları da sunulan proje, hem şehrin merkezinde olmasıyla yaşamdan kopmuyor, hem de sakin ve konforlu bir yaşamın kapılarını açıyor. Açık yüzme havuzu, spor salonu, çocuk oyun alanı, sauna ve konut sahiplerinin misafirlerini ağırlayabileceği Sports Cafe´nin yer aldığı proje aynı zamanda Bebek, Arnavutköy ve Ortaköy gibi Boğaz´ın en güzel sahil semtlerine oldukça yakın.

Modern mimarinin detaylarını bünyesinde bulunduran Şeker Vadi Konakları´nda fiyatlar 300 bin dolar ile 1 milyon 550 bin dolar arasında farklılık gösteriyor. Yüzde 50 peşinatla 12 aya kadar vade farksız taksit imkanı sunulan projede 1+1´den 6+1´e kadar çeşitli tiplerde tasarlanan dairelerin büyüklüklükleri 50 metrekare ile 350 metrekare arasında değişiyor. Projenin Aralık 2009´da tamamlanması planlanıyor.