Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bina yalıtımlı dekoratif dış cephe elemanları

Hızla büyümeye devam eden mantolama pazarı beraberinde yenilikleri ve mevcut sistemi tamamlayacak bazı aksesuar taleplerini oluşturmuştur. Yalıtım sektöründe hizmet veren firmalardan biri olan İzotim Yalıtım Merkezi, Bina Yapı San. ve Tic. Ltd. Şti. ile iş birliği yaparak taleplere cevap veren Ekstrüde Polistiren (XPS) ve Ekstrude Polistren (EPS) Dış Cephe Dekoratif Elemanları üretimine geçmiştir. Mevcut veya yeni her türlü yapıda kullanılabilinen bu çağdaş elemanlar ısı yalıtımının tüm avantajlarını sunmanın yanı sıra çok pratik ve hızlı uygulanır. Bina Dekor markası ile pazara sunulan ürünler, yıllardır Soyak Olyimpia Kent – Bahçeşehir, Soyak Mavi Şehir İzmir, Erba- Saint Joseph Eğitim Kampüsü, Ağaoglu My Home, Up Hill Court Ataşehir ve Bahçeşehir, Sur Yapı A.Ş., Büyükhanlı İnşaat, Yapı Merkezi, Alarko İnşaat gibi birçok prestijli projede kullanılmıştır. Dış cephe ürünleri Bina Dekoratif Dış Cephe Yalıtım Sistemleri ve Bina Dekoratif Profiller olmak üzere iki gruptan oluşmaktadır. Ayrıca göbek, kartonpier, ve tavan kaplamalarından oluşan iç cephe ürünleri de mevcuttur.

DEKORATİF DIŞ CEPHE PROFİLLERİ

Bina Dekoratif Profillerin, çekirdek malzemesi su ve dış koşullara dayanıklı dekoratif cephe elemanıdır. Bu ürünün başlıca avantajları: Isı yalıtımını tamamlayarak, ısı köprüsü oluşturmaz, küf ve rutubetti engeller. Hafiftir, uygulaması kolay, hızlı ve temizdir. İşçilik maliyeti ve zamandan tasarruf sağlar. Yüksek mukavemetlidir. Özel kaplaması UV ışınlarına dayanıklıdır. Mantolama ile beraber uyumlu kullanılabilinir. Ayrıca sınırsız model seçeneği ile yapıya özel tasarım imkanı sağlar.

BİNA DEKORATİF DIŞ CEPHE YALITIM SİSTEMLERİ

Bina Dekoratif dış cephe yalıtım sistemlerinde isteğe özel modeller oluşturulabilir. Ayrıca birçok standart modeli de mevcuttur: Yalı baskısı, derzli kaplama, bisküvi tuğla desenli, Terra Cotta, taş kaplama vb. Bina Dekoratif Kaplama, EPS ve XPS’ten üretilen uygulamaya hazır (sıvalı) hafif, modern bir dış cephe yalıtım sistemidir. Sistem ısı yalıtımının tüm avantajlarının yanındayapıya estetik bir görünüm kazandırır. Uygulaması çok kolaydır, işçilikten ve zamandan tasarruf sağlar.

DEKORATİF İÇ CEPHE ÜRÜNLERİ

Polistren köpükten üretilen bu dekoratif kartonpier, tavan göbekleri ve tavan kaplamalarının en önemli özelliği uygulamasının çok kolay olmasıdır. Ayrıca ekonomiktir. Oturum olan evde temiz bir şekilde uygulanabilir, ustalık gerektirmez. Tüm bu özelliklerin yanı sıra tavan kaplamaları yalıtım da sağlar.