Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Eston Yapı’dan Beylikdüzü’nde marina keyfi

Yapı sektöründe 45 yıllık bir deneyime sahip olan Eston Yapı, Beylikdüzü Yakuplu’da önemli bir projeye adım attı. 1,5 milyon metrekarelik dev bir alanda toplam 4.500 konutluk bir yaşam alanı oluşturmayı planlayan Eston Yapı, Eston Deniz projesini 8 farklı mahalle olarak tasarladı.

Eston Deniz projesinin ilk bölümünü oluşturan Yakamoz Mahallesi, 7 farklı tipte 207 bahçeli evden oluşuyor. 3 etap şeklinde inşa edilen Yakamoz Mahallesi´nde yaşam başladı. Yakamoz Mahallesi tesliminin ardından, Kalyon Mahallesi için çalışmalara başlayan Eston Yapı, Kalyon Mahallesi için 8 farklı etap planladı. 368 bahçeli evden oluşacak olan mahallenin birinci etap konut satışları başladı. 170 m2 – 193,7 m2 aralığında tamamı bahçeli evlerin bulunduğu birinci etabın 31 Aralık 2010’da teslim edilmesi planlanıyor. Eston Deniz projesinde, her mahallenin yönetimi ve güvenliği, birbirinden bağımsız olarak yürütülüyor.

KİŞİYE ÖZEL MARİNA

Eston Deniz, 1,5 kilometrelik sahil şeridi ve 500’ün üzerinde yat kapasiteli marinası ile deniz kenarında keyifli bir yaşam sunuyor. Proje içerisinde yer alan marina, İstanbul’daki marina kapasiteleri düşünüldüğünde önemli bir açığı kapatıyor. Proje içerisindeki her mahallenin kendine ait özel sosyal tesisi bulunuyor. Sosyal tesisin yanı sıra mahalle içerisindeki farklı etaplarda açık yüzme havuzlarından faydalanmak mümkün. Eston Deniz, sadece yazlık veya kışlık ev olarak konumlandırılmıyor. Mahalle sakinleri kışın evlerinde konforlu bir yaşamın tadını çıkarıp sosyal tesisten yararlanırken, yazın Eston Deniz’in kendine özel 1,5 km´lik sahilinde balık tutup, yürüyüş yapabiliyor, denizin imkanlarından yararlanabiliyor.