Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Propa İnşaat’tan modern bir konak yaşamı

Propa İnşaat tarafından Sarıyer´de konumlandırılan ve yapımı hızla devam eden Sarıyer Park projesi tamamlanmak üzere. İnşasına başlanıldığı günden itibaren büyük ilgi gören ve yüzde 70´i satılan proje 26 konuttan oluşuyor. Satılamayan yalnızca 8 dubleks dairesi kalan projede, İstanbul Boğazı´nın mavi sularıyla orman manzarası birleşiyor.

Butik bir site mantığından yola çıkılarak inşa edilen projede tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. 13 bahçe ve 13 çatı dubleksi olmak üzere toplam 26 üniteden oluşan projede henüz satılmamış olan 8 konuttan 5´i bahçe, 3´ü ise çatı dubleksi. 190 ila 255 metrekare arasında değişen bahçe dublekslerinin fiyatı 675 bin dolardan başlıyor. 222 ila 250 metrekare arasındaki çatı dubleksleri ise 775 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Fortis ve ING Bank’tan cazip oranlarda konut kredisi uygulanan projede müşterilere, düşen faiz oranlarından yararlanma imkânı sunuluyor.

Talebin yüksek ancak arzın sınırlı olduğu ve üçüncü köprünün hayata geçmesiyle giderek daha da merkezileşecek ve değer kazanacak olan Sarıyer’de konumlanan Sarıyer Park, sahile bir dakika, merkeze, alışveriş merkezi ve çarşıya sadece birkaç dakikalık mesafede bulunuyor. Sarıyer Park’tan, Maslak ve İstinye’ye 10 dakika, Levent’e 15 ve Mecidiyeköy’e 20 dakikada ulaşmak mümkün. Çayırbaşı tüneline de 1 dakika mesafede bulunan projeden ulaşım, Sarıyer metrosu da bittikten sonra çok daha kısa ve kolay olacak.

MODERN BİR KONAK YAŞAMI

Yüzme havuzu, fitness salonu, hamam ve saunası, peyzajı, otoparkları, güvenliği ve akıllı bina otomasyon alt yapısı ile modern bir konak yaşamının kapılarını aralayan Sarıyer Park’ta konutlar, mutfakta ankastre beyaz eşyalar da dahil olarak teslim ediliyor. Konutlarda salon, mutfak ve yatak odaları rahat ve ferah bir şekilde tasarlandı. Ebeveyn yatak odalarında, giyinme odaları ve banyolar bulunuyor. Banyolarda da jakuziler yer alıyor.

RESIDENCE HİZMETİ SUNULACAK

Kapalı site olarak tasarlanan proje dâhilinde mantolama yapılarak su ve ısı yalıtımı en iyi şekilde sağlandı. Ses ve yangın yalıtımı da yapıldı. Site genelinde güvenlik uyarı sistemleri ve güvenlik kameraları bulunuyor. Evlerin içinde de görüntülü interkom ve güvenlik kapısına direkt bağlantı sağlanıyor. Projede, profesyonel yönetimle “residence” hizmeti sağlanarak ev sahiplerinin her türlü günlük ihtiyacına cevap verilebilecek. Sitede yer alacak teknik servis ise her türlü tamirat veya bakım ihtiyacını karşılayacak.

MEKANLARDA OPTİMUM AYDINLIK

Sarıyer Park’ta Boğaz manzarasının rahatlıkla seyredebilmesi, güneş ışığından optimum fayda sağlanması ve aydınlık mekânlar yaratılması için geniş camlar ve yerden tavana kadar camlı kapılar kullanılıyor. Geniş ve aydınlık mutfak alanı özellikle ev hanımlarınca tercih edilirken, merkezi iş alanlarına ulaşım kolaylığı ve yakınlığı çalışanlar için ideal. Bahçe dubleksli konutların kendilerine ait geniş peyzajlı bahçeleri, çatı dublekslerinin ise manzaraya açılan geniş terasları bulunuyor. Öte yandan bahçelerde yıllanmış ağaç ve bitki örtüsü bulunuyor. Kayalık zemine sahip Sarıyer’de konumlanan projede, deprem güvenliği ön planda tutuldu ve zemin etütleri neticesinde statik-betonarme projeleri depreme son derece dayanıklı olarak hazırlandı.