Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Sur Yapı’nın yeni projesi Adapark

Sur Yapı’nın İstanbul’un gelişen bölgesi Sancaktepe’de başlayacak olan yeni projesi AdaPark toplam 51 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek. 1012 konutluk Adapark projesinde şehrin merkezinde doğal bir yaşam alanı oluşturulması amaçlanıyor. Sur Yapı´nın en büyük projelerinden biri olacak olan Adapark projesi, inşa edilecek arazinin de sahibi olan Aydın Örme ile ortak bir proje olarak gerçekleştirilecek.

3 etaptan oluşacak olan projenin inşaatına Kasım 2009´da başlanacak.

Yüzde 75´i yeşil alandan ve rekreasyon alanından oluşan projede su öğesi de yoğun olarak kullanılacak. Projede 55 metrekare 1+1´lerden 284 metrekare 5+1´lere kadar farklı daire seçenekleri bulunacak. 4 yılda tamamlanması planlanan projenin ilk etabı Kasım 2011´de teslim edilecek. Metroya yürüme mesafesinde konumlanan AdaPark ile ulaşım da kolayca sağlanacak.

AdaPark’ın yatırım değeri 200 milyon dolar olarak belirlendi. Sancaktepe’de Aydın Örme Grubu’na ait arazide inşa edilecek olan AdaPark projesinde dairelerin fiyatları ise minimum 134.000 TL’den 534.000 TL aralığında olacak. AdaPark’tan ev sahibi olmak isteyenler için farklı ödeme seçeneklerinin sunulacağı projenin satışlarının ise kısa sürede tamamlanması bekleniyor. Projenin başlaması ile birlikte sunulan ilk kampanya ile geçerli olan şartlar ise; müşteriler %1’ni peşin olarak verebilecek, %30’unu 12-24 ve 36. aylarda olmak üzere 3 yılda ödeyebilecek. Kalan %70’ni ise banka kredisi ile ödeme şansına sahip olacak. Banka kredisi ise özel proje anlaşması dahilinde 120 aya kadar kullanılabilecek. Faiz oranlar ise 60 ay için %0.73, 120 ay içinse %0.94 olacak.

SOSYAL İMKANLARLA KONFORLU BİR YAŞAM

AdaPark’ta yaşayanların rahatı ve mutluluğu için pek çok ayrıntının düşünüldüğü proje sosyal imkânları ile dikkat çekiyor. Oyun alanları, aerobik ve pilates salonu, fitness, bay ve bayan sauna, genel alanlarda engellilere rampa ve tuvaletler, yüzme havuzları, medya salonu gibi birçok sosyal alanıyla da projede ev sahiplerine konforlu bir yaşam sunulacak. Normal çocuk parklarından farklı olarak oyun alanları özel tırmanma duvarları, boyama duvarları gibi özellikleriyle yaş gruplarına göre değişecek. 3 adet açık yüzme ve iki adet çocuk havuzuna sahip olacak projede yazın açık, kışın kapalı yüzme havuzu olarak kullanılabilen özel bir havuz daha bulunacak. 960 metre yürüyüş ve bisiklet parkuru olan AdaPark’ta ev sahipleri bisikletleri için de park alanlarına sahip olacak. Ayrıca projenin içerisinde yer alan yeşil adalarda yürüme yolları bulunacak. Üstelik ev sahipleri sosyal tesisteki tüm bu olanaklardan ekstra hiçbir ücret ödemeden faydalanacak.

MEYVE AÐAÇLARI OLACAK

AdaPark projesinde yer alan balıklı göl ve meyve bahçeleriyle şehir hayatı içinde doğaya yaklaşmak amaçlanıyor. İstanbulluları özledikleri geniş yeşil alana sahip bir proje ile buluşturacak olan AdaPark’ın içinde yer alacak olan özel meyve bahçeleri ile konut sahipleri dalından meyve toplayıp yiyebilecek. Meyve bahçelerinde nar, elma, kiraz, limon ve kayısı ağaçları bulunacak. Engelli kişilerin rahatlığı için de tüm detayların düşünüldüğü projede blokların giriş çıkışlarında rampalar, sosyal tesislerde engeli wc’leri, sosyal tesis girişlerinde rampa yer alıyor.