Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Çatı pencereleri ile havadar mekanlar

Farklı özelliklere sahip modellerin ve boyutların yer aldığı çatı pencerelerinin yanı sıra çatı çıkış kapakları, güneş tüneli ve panelleri, düz çatı çözümleri ve yalıtım setleri gibi farklı ihtiyaçlara cevap veren geniş bir ürün portföyü mevcuttur. VELUX’ün ana ürünü olan çatı pencereleri, pivot açılım (GZL ve GGL/GGU) ve çift açılım (GHL/GHU) olarak iki ayrı açılım özelliğinde ve çok çeşitli ebatlarda mevcuttur. Tüm Velux çatı pencereleri, üstte bulunan açma-kapama barı sayesinde pencerenin altını rahatça kullanabilme olanağı sağlar. Ek olarak “kolay-kilitleme” özelliğine sahip bu bara entegre havalandırma kapağı ile çatı penceresini açmadan her türlü hava koşulunda odayı havalandırmak mümkündür. Pencere 180 derece döndürülerek kolayca temizlenebilir. Sonradan uzaktan kumandalı kullanım opsiyonu eklenebilir. Pencereler yüksek kalitede, lamine edilmiş İskandinav çamı veya ahşap üzeri beyaz poliüretan kaplı olarak üretilmektedir. Türkiye’de ilk ve tek olan ve io-homecontrol® ev otomasyon sistemine sahip INTEGRA® çatı pencereleri, elle ulaşılamayan konumlar için tasarlanmıştır. Bu sistemde pencereyi sadece prize takmak yeterlidir. Uzaktan kumanda ile pencere kontrolü, kullanıma hazır elektrikli perde/panjur kontrol mekanizması, yağmur sensörü, kişisel programlama gibi bir çok özellik mevcuttur.

ÇATIDAN DOÐAL AYDINLIK SAÐLANIYOR

Güneş tüneli ise çatı penceresi uygulamasının mümkün olmadığı ve güneş ışığının ulaşamadığı yaşam alanlarına, yansıtıcı borular aracılığıyla, çatıdan doğal aydınlık sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. 2009 yılında sunulan yeni ürünümüz düz çatılar için çatı pencere sistemi, düz veya düşük eğimli çatılardan (0-15 derece arası) gün ışığı ve temiz hava almak amacıyla geliştirilmiştir.

2010 yılında düz ya da düzüşük eğimli çatılar için Düz Çatı Güneş Tüneli ürünümüzü ve güneş enerjisiyle kontrol edilebilen çatı pencereleri de ürün portföyümüze eklenecektir.

Velux´ün en önemli amacı yatırımcıların, müteahhitlerin, mimarların ve son kullanıcıların projelerine kaliteli ürün, müşteri memnuniyeti, geniş ürün yelpazesi ve uluslararası kurumsal bir yaklaşım ile her türlü desteği vermektir. Kendi bünyesindeki mimar ve mühendis ekibi ve 65 yıllık uluslararası tecrübesiyle kullanıcı standartlarına uygun doğru çözümleri, sorunsuz şekilde sunmayı hedeflemektedir.