Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Doğa Gayrımenkul’den Feriköy’e Yeni Bir Soluk

Doğa Gayrimenkul Feriköy´de hayata geçirdiği FeriLoft projesiyle, hem şehrin hızlı temposunda bir yaşam olanağı sunuyor, hem de pek çok merkeze yakın olmasıyla konut sahiplerinin sosyal hayatın bir parçası olmasını sağlıyor.

ŞEHRİN MERKEZİNDE

Çağdaş Mimarisi ile göz dolduran FeriLoft’ta hızlı yaşayan, çalışan ve gezmeyi seven dinamik gençler hedeflenirken, proje gençlerin gitmeyi tercih ettiği merkezlere oldukça yakın konumlanıyor. İstanbul´un kalbine oldukça yakın olan FeriLoft, Nişantaşı´na 1 km, Maslak´a 7 km, Taksim´e 1,5 km uzaklıkta bulunuyor. Günlük yaşamda sosyal aktivitelere katılmak isteyenlerin veya işten çıkıp evine, İstanbul´un yoğun trafiğine hiç takılmadan ulaşmak isteyenler için ideal projelerden biri olan FeriLoft hem stratejik konumu hem de ulaşım kolaylığı sayesinde zamandan kazandırıyor.

İSTEÐE UYGUN DAİRELER

FeriLoft projesinde kişisel tercihlere göre farklı daire alternatifleri bulunuyor. Mimarisini Hakan Habif ve Gülnur Arıaslan’ın üstlendiği proje; A1, A2, B, C, D olmak üzere toplam 5 blok ve sosyal tesisten oluşuyor. A1 – A2 bloklarda 11 farklı tipte daire bulunuyor. Projenin en büyük ölçekli daireleri bu bloklarda bulunuyor. 51 – 217m2 büyüklüğündeki daireler 1+1 ve 3+1 olarak farklı oranlarda tasarlanmış. B Blokta 12 farklı tip daire bulunuyor. Burada 56-133 m2 aralığında 0+1 ve 3+1 dairelerin bulunuyor. C ve D bloklarında 55-150 m2 aralığında daire seçenekleri bulunuyor.

0+1´den, 3+1´e kadar farklı boyutlarda dairelerin yanı sıra projenin içerisinde son dönemlerde gençlerin rağbet ettiği Loftlar da bulunuyor. B Blok zemin katında cafe-restaurant, kapalı yüzme havuzu, kendinizi şımartacağınız sauna ve masaj odası, fitness salonu bulunuyor. Tüm site sakinlerinin kullanımına açık olan kış bahçesi ise; soğuk kış günlerinde şehrin içinde uzaklaşmışlık hissini almak isteyenler için özel olarak tasarlandı. Aynı zamanda kış bahçesinde kitap severler için bir de kütüphane bulunuyor. FeriLoft, kendini şehir hayatının akışına bırakmış genç ev sahiplerinin hayatını kolaylaştırmak için tüm bloklara kuru temizleme, vallet parking, oda servisi, temizlik gibi servis imkânları sağlıyor. Birbirinden bağımsız olarak tasarlanan blok girişlerindeki resepsiyon, daire sahiplerine concierge de hizmeti veriyor. Dairelerde; mutfak dolapları, ocak, fırın, davlumbaz, bulaşık makinesi, çöp öğütücüsü, tüm döşeme kaplamalar, klima, vitrifiye, armatür ve banyo dolapları, daire içinde kullanılacak ince inşaat malzemeleri renk ve çeşit olarak sunularak ev sahibinin zevkine göre döşeniyor.

UYGUN FİYAT AVANTAJLARI

Doğa Gayrimenkul, FeriLoft projesinde oldukça uygun fiyat avantajları da sunuyor. 140.000 dolardan başlayan fiyatlarda yüzde 20 peşinat ve teslimden sonra 60 aya kadar vade imkanı sağlanıyor. Temmuz 2011´de teslimi planlanan projenin Eylül 2010’da C ve D Blokları teslim edilecek.