Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ege Grup, Ege Flora ile Doğa İçinde Bir Yaşam İnşa Ediyor

Ege Grup Ankara Çankaya´ya doğayla iç içe bir projeye imza atıyor. Ödüllü Ege Botanik Konutları´nın ikinci etabı olarak tasarlanan Ege Flora Konutları´nda her şey konut sahiplerinin her türlü ihtiyacına cevap verecek şekilde geliştiriliyor.

Toplamda 17.043 m2 arazi üzerinde inşa edilen projenin 14.500 m2´si yeşil alandan oluşuyor. Bu yeşil alan içerisine TEMA Vakfı işbirliği ile toplam 3000 adet fidan dikildi. Şehrin merkezinde doğal bir yaşam alanı olarak tasarlanan projede

3 blokta, 120 m2 ile 370 m2 arasında değişen büyüklüklerde yer alan 154 daire var. Daireler iki banyolu olmalarının yanı sıra vestiyer, çamaşır ve giyinme odaları gibi detaylar da düşünülerek tasarlandı. Minimum ısı kaynı sağlayan yere kadar sinerji ısı camlar ile dairelerden panoramik Ankara manzarası izlenebiliyor. 40 adet 2+1 daire, 82 adet 3+1 daire, 20 adet 4+1 daire ve 12 adet dubleks dairede yaşam başlamak üzere.

Proje kapsamında tam beslemeli jeneratör, 250 tonluk su deposu, 2+1 dairelere ve tip 3, tip 4, 3+1 dairelere 1 kapalı otopark, diğer dairelere

2 kapalı otopark ile konforlu ve rahat bir yaşam sağlanıyor. Ayrıca Ege Flora Konutları´nda kapalı yüzme havuzu, güneşlenme terası, sauna ve buhar odası, fitness merkezi, tenis kortu ve çocuk bahçesi gibi sosyal olanaklar da var. Site çevresi, çocuk parkı, site girişi, otopark gibi site genel mekânlarını görebilecek, 24 saat aktif CCTV sistemiyle birlikte, güvenlik binasına ve her daire TV hattına bağlı görüntüleme sistemi, site ve blok girişiyle bağlantılı, sesli ve görüntülü intercom diafon sistemi ve standart olarak kullanılan çelik kapı, konut sahiplerinin kendilerine özel bir yaşam alanına sahip olmalarını sağlıyor.