Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kilit-geçme kenet sistemleriyle tasarımlarda kolaylık sağlanıyor

Ülkemizde “Çatı Merkezi Ltd. Şti.” tarafından temsil edilen Almanya merkezli Interfalz GmbH Co. & KG firmasının üretmiş olduğu ve genel adıyla “Standing Seam” olarak da bilinen yüksek hadveli kilit-geçme kenet sistemleri mimarlara tasarımları konusunda yardımcı olmayı hedeflemektedir. Malzeme hafifliği,yüksek hadve, vidasız sabitleme ve sahada üretim imkanı ile klasik kenet sistemleri ile kaplaması mümkün olmayan çatılar Interfalz® Falz-Ripp sistemleri ile sorunsuz çözülmektedir.

İSTENİLEN GENİŞLİKTE PROFİLLER

Interfalz® Falz-Ripp ürün programında farklı ebatlarda ve yüzey özelliklerinde; natürel ve boyalı alüminyum, titan çinko, bakır, boyalı sac ve paslanmaz sac gibi malzemeler bulunmaktadır. Standart genişlik seçenekleri 305, 333, 400, 429, 434, 500 mm olan profiller statik olarak kendisini taşıyabilen özelliktedir (Sertifika No. Z-14.1-419). Bunun dışında projeye bağlı olarak istenilen genişlikte profiller de üretilebilmektedir. Hadve yüksekliği 50 ve 65 mm olmak üzere iki farklı seçenek sunulmaktadır. Interfalz® Falz-Ripp Sistemleri ile % 0,6 ile % 2,6 arasında değişen eğimlerde çatıları düz, konik, konkav, konveks veya değişken geometrilerde inşa etmek mümkündür.

ISI KAYBI MİNİMUMA İNİYOR

In terfalz® Falz-Ripp ürün programında çatıların imalatlarında kullanılan her türlü aksesuarlar da bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise Interfalz ile BASF tarafından yapılan ortak Ar-Ge çalışmasıyla geliştirilmiş olan “Thermohalter”dir. Bu ürünle metal çatılarda ısı köprüleri bertaraf edilmekte ve ısı kayıpları minimuma indirilmektedir. Ultramidden üretilen bu patentli tutucunun ısı geçirgenlik katsayısı 0,35 W(m.k) gibi çok düşük bir değerdir. Sıradan bir tutucu ile Thermohalter arasında fark uygulamalrda açıkça fark edilmektedir.

Projelerin geliştirilmesinden uygulama esnasında detay planlarının hazırlanmasına ve süpervizörlük hizmetlerine kadar her türlü aşamada işverenin yanında olan Interfalz firmasının dünya çapında önemli bir çok referansı bulunmaktadır.