Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Makro İnşaat’tan Ergene Vadisi Konutları

Makro İnşaat TOKİ ve Emlak Konut ortaklığı ile Çorlu´da gerçekleştirdiği Ergene Vadisi Projesini tamamlamak üzere. Cazip fiyatlarla ödeme seçenekleri sunulan projede peşinatlar sıfıra indirilirken, konut sahipleri ödemelerine 6 ay sonra başlayacak. Toplam arsa alanı 68.300 metrekare olan projede toplam inşaat alanı ise 136.700 metrekare. Projede daireler 59 metrekare ile 176 metrekare arasında değişiyor. Projede toplam 1296 adet konut ve 76 adet ticari ünite bulunuyor. Lüks yaşam alanlarından oluşan Ergene Vadisi projesinde bir de ilk öğretim okulu bulunuyor.

TRAKYA´NIN EN BÜYÜK PROJESİ

Trakya´nın en büyük projesi olan Ergene Vadisi projesi, Çorlu´da nitelikli ve güvenlikli site yapılaşmasının az olması nedeniyle değer kazanıyor. Çorlu´nun en değerli yeri olan Esentepe Mahallesi´nde kurulan Ergene Vadisi Evleri, yüksek yaşam standartları sunuyor. Öte yandan konutlar modern mimari tasarımlarıyla da bölgede ilgi çekiyor. Güvenlik, kapalı otopark ve sosyal aktivite gibi özelliklerle desteklenen Ergene Vadisi Evlerinin, Çorlu´daki önemli askeri merkezler ve üniversitelere ait fakülte ve yüksek okulların bulunması nedeniyle kiralanma potansiyelleri de son derece yüksek.

YÜZDE 83 YEŞİL ALAN

Ergene Vadisi Evlerinde 60 metrekarelik 1+1 daireler 68 bin 500 TL´ye, 77 metrekarelik 2+1 daireler 77 bin 500 TL´ye, 90 metrekarelik 2+1´ler 94 bin 500 TL´ye, 133 metrekarelik 3+1´ler 137 bin TL´ye, 168 metrekarelik 4+1´ler 165 bin TL´ye, 176 metrekarelik 5+1´ler ise 169 bin TL´ye satılıyor. 2008 Mayısı´nda inşaatına başlanan projenin Kasım 2009´da tamamlanması hedefleniyor.

Ergene Vadisi´ne İstanbul Bahçeşehir´den 45 dakikada ulaşılabiliyor. Projede toplam alanın yüzde 83´ü yeşil alanlara ve sosyal yaşam alanlarına ayrılıyor. Yüzme havuzu, spor salonu, Türk hamamı, sauna gibi sosyal donatı alanlarının yanı sıra, yürüyüş ve özel bisiklet yollarına da yer veriliyor. Site giriş ve çıkışlarının 24 saat özel kamera sistemiyle kontrol edildiği, kapalı otoparkın yapıldığı Ergene Vadisi´nde konutların içinde interkom kamera sistemi de bulunuyor.