Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Mantolama sistemlerine özel organik mantolama sıvası

Köster, yeni nesil organik sıva üretimi ile Türkiye’de ısı yalıtımına yeni bir boyut kazandırıyor. Türkiye’de ilk kez Köster öncülüğünde sektörün beğenisine sunulan KÖSTER Flexspachtel – Organik Mantolama Sıvası, hem yüksek kalitesi, hem de uygulama esnasında işçiliğinin kolay olması gibi sahip olduğu pek çok avantajı ile mantolama sistemlerinin amacına uygun olarak imal edilebilmesine imkan sağlıyor.

BİNALAR NEFES ALIYOR

Közter Flexspachtel, organik bağlayıcılardan oluşuyor ve bünyesinde elyaf katkılar bulunuyor. Yeni nesil, çimento içermeyen yapısı ile Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor.

Közter Flexspachtel, mantolama sistemlerinde ısı yalıtımı levhalarının üzerine (sıva filesi ile birlikte) uygulanıyor, binayı eksiz ve su geçirimsiz bir kabuk şeklinde sarıyor ve koruyor. Yüksek buhar geçirgenliği ile binaların nefes alabilmesini sağlıyor, sağlıklı ısı yalıtımı uygulamalarına imkan tanıyor. Kullanıma hazır şekilde plastik ambalajında tüketime sunulan Köster Flexspachtel – Organik Mantolama Sıvası, pratik ambalajı ve kolay uygulanabilmesi sayesinde birim zamanda diğer mantolama sıvalarına kıyasla daha çok metrajda imalat yapılabilmesine imkan sağlıyor. Bu sayede işçilik ve zamandan da tasarruf sağlıyor. Yüksek elastikiyeti ve yüksek yapışma kapasitesi ile en sert darbeler karşısında dahi çatlamıyor, ısı yalıtımı plakasından ayrılmıyor.

Köster Flexspachtel Organik Mantolama Sıvası avantajları sıralandığında,

+ Çok esnektir, çatlamaz.

+ Darbelere karşı çok dayanımlıdır.

+ Isı yalıtım plakasına çok iyi yapışır.

+ Bünyesinde silikon katkılar içerir, su geçirimsizdir.

+ Su geçirimsiz fakat su buharı geçirgendir.

+ Yüzeylerin teneffüs edebilme kabiliyetini etkilemez.

+ Solvent ve çözücü madde içermez.

+ İç mekanlarda kullanıma uygundur.

+ Alkalik ortamlara dayanımlıdır.

+ Su ve neme çok dayanımlıdır.