Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Panel cephe sistemlerinde yenilikçi çözümler

Reynaers’ın yeni CW 65-EF ve CW 65-EF-SG cephe giydirme ve panel cephe sistemleri, ince profilleri ve yüksek yalıtım düzeyleriyle yüksek katlı bina çözümlerine yenilikler getiriyor. Avrupa’nın yenilikçi ve lider tedarikçilerinden biri olan Reynaers Alüminyum, mimari alüminyum çözümlerine bir yenisini daha ekleyerek modern bina tasarımları için özel bir çözüm olan CW 65 sistemini geliştirdi. Bu sistem hali hazırda var olan CW50, CW 60 cephe sistemleri ve CW86 panel cephe sistemleri ile konbine edilebilir bir şekilde tasarlandı.

TASARIMDA YARATICILIK SAÐLIYOR

Binaların iklimlendirilmelerinin düşük maliyetlerle kontrol altında tutulabilmesi ihtiyacının gün geçtikçe artmasından ve karbon salınımının dünya üzerindeki ektkisinin daha belirgin hale gelmesinden dolayı mimarlar ve yatırımcılar cephelerinin sürdürülebilir bina iklim kontrol kapasitelerini daha da dikkatle ele almaktadırlar. CW 65 -EF yalıtım performansının yanında mimarlara, tasarımcılara yeni ve modern binalar tasarlarken zengin yaratıcılık imkanları da sunmaktadır.

MONTAJ SÜRESİ KISALIYOR

CW 65 panel cephe sistemleri özellikle yüksek katlı binalar için büyük avantajlar oluşturuyor. Sadece temel parçaların değil, cam, conta ve ankraj elemanları gibi parçaların da atölye ortamında montajının tamamlanmasını ve panellerin hazırlanmış şekilde binaya gönderilmesini sağlar. Bu sistem sayesinde montaj süresinde hatırı sayılır bir zaman tasarrufu elde edilir. Aynı zamanda basitleştirilmiş uygulama teknikleriyle de fabrikasyon aşamasında geçen zamandan da kar edilmesini sağlar.

CEPHEDE SAYDAMLIK ARTIYOR

CW65 ince ve zarif tasarımı ile de panel cephe sistemleri arasında kendi farklılığını hissettiren bir sistemdir. Cephenin iç ve dış görünen yüzeylerinde görünen genişlikleri azaltarak cam alanını dolayısıyla cephedeki saydamlığı arttırır. Bunun yanı sıra kuvvetli ve yüksek mukavemet değerlerine sahip profilleri sayesinde genişliği 1600 mm ve yüksekliği 3700 mm gibi daha geniş ve yüksek elementler üretilmesine olanak tanır. Mimarlar zarif tasarımlara başvurduklarında, sadece 65 mm´lik profil derinliğiyle geniş ve yüksek elementler ve görsel artılarıyla estetik çözümler sunan CW 65 ihtiyaçları sorunsuz bir şekilde karşılayacaktır.

Sistem, CW50 açılır kanat üniteleriyle birleşerek, 2000 x 1600 mm (130 Kg) ya da 2500 x 1350 mm (180 Kg) dışa açılım ters vasistas üretilmesine ve 2000 x 1500 mm (180 kg) dışa paralel açılır kanat üretilmesine imkan verir. CW65 EF sisteminde 4 mm’den 36 mm’ye cam kalınlıkları uygulanabilir.

Bina sahipleri sadece gelişmiş yalıtım özellikleriyle gelen konforu kazanmış olmaz, aynı zamanda rekabetçi fiyatlarla daha güvenli bir sistem elde etmiş olurlar.

Reynaers Teknoloji Şefi Bay Frank Adriaenssens yeni ürün gamıyla mimarlara ve uygulamacılara daha yaratıcı ve fonksiyonel özgürlükler sunulduğunu düşünüyor: “Biz pazara binaların estetik ve işlevsel mimari değerlerini arttıracak farklı bir ürün sunuyoruz. Yeni CW65 – EF ürün gamı tasarımcı ve uygulayıcıları, panel cephe için farklı yollarla düşünmeye sevk ediyor.”