Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Panel kapı nedir? Standartları nelerdir?

Sahip olduğu üretim teknolojisi ve yüzde 100 Karadeniz ormanlarındaki ağaçlardan imal edilen iskeletleri sayesinde Kapıchı panel kapıları son derece dayanıklıdır. Kapıchı panel kapı seri ve sorunsuz kaliteli üretim sistemi ile üretilmesine rağmen Çin´den ithal edilen panel kapılardan daha sağlıklı ve ekonomiktir. Petek dolgu malzemesi, özel sereni ve iskeletinde ekstra kullanılan ahşap destek kayıtlarıyla dışarıdan gelecek baskılara ve bükülmelere karşı dirençlidir, zamanla deforme olmaz. Panel üretiminde kullanılan özel dokulu sac kalıplar yüzeylere gerçek ahşap görünümü verir.

Özel Karadeniz Köknar ağaçlarından kasa yapısı ve fitil sistemiyle ses ve ısı yalıtımına da sahiptir.

KAPI KANADI:

1- Kapı kanatlarında nem oranı %12’ye düşürülmüş masif köknar kereste kullanılmaktadır.

2- Serenler 35×45 mm.

4 başlık kullanılmaktadır. (Çoğu panel kapı 31×45´dir ve başlık kullanılmadan direk serenin üstüne basılmaktadır.)

3- Kilit yuvası açılacak kısımda 35x45x400 mm. kilit takviyesi kullanılmaktadır.

İÇ DOLGUSU

+ Hücre çapı 22 mm. 4 parçadan oluşan petek şeklinde, petek kalınlığı 40 mm’dir.

+ Kapıchı panel kapı özel formüllü kraft hamurdan Türkiye´de Türk fabrikalarında Türk mühendisleri ile imal edilmiş 20.00kg/m2 dayanımlıdır.

+ Peteğin her iki yüzünde tutkalla kapanmayacak şekilde havalandırma kanalı vardır.

+ Kanadın her iki yüzü Türkiye´de HDF kapı paneli ile (3.2 mm. kalınlığında) sıcak pres yapılmaktadır.

+ Talepler doğrultusunda kapılar düz renkli yani beyaz, krem rengi, bordo, koyu kahve olarak hazırlanabildiği gibi, isteğe göre eskitme tekniğiyle; Meşe Patine, Ceviz Patine, Maun Patine, Krem Patine gibi renklerle de imal edilebilmektedir.

+ Bütün panel kapı modelleri, Kale markalı gömme kapı kilidi veya otel tipi (yuvarlak) kilit uygulamasıyla hazırlanabilir.

+ İsteğe bağlı olarak cam bölmeli olarak üretilebilirler. Panel kapının en büyük avantajı kesilerek ebatlanabilmesidir. Bundan dolayı ölçü problemi yoktur.

+ İsteğine göre Kapıchı panel kapılar her renkte ve camlı olarak üretilebilmektedir.

KİLİT SİSTEMLERİ VE MENTEŞELER

+ Bütün kapı modelleri, gömme kapı kilidi ve uygun kapı kolu uygulaması ya da otel tipi (yuvarlak) kilit uygulamasıyla hazırlanabilir.

+ Menteşeleri isteğe bağlı olarak cumbalı veya düz kaliteli menteşelerdir.