Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Sed Gayrımenkul’den Güney Residence Projesi

Sed Gayrimenkul tarafından Zekeriyaköy merkezinde hayata geçirilen ve Güney İnşaat tarafından inşa edilen Güney Residence projesi 14 bin metrekare arsa üzerinde 64 daireden ve 16 bloktan oluşuyor.

Güney Residence’ta 90 metrekarelik 1+1 dubleks daireler 200 bin euro, 115 metrekarelik 2+1 dubleks daireler 260 bin euro ve 147 metrekarelik 3+1 dubleks daireler 340 bin euro´dan satışa sunuluyor. 15 yıla kadar uzayan vadelerle banka kredisi kullanarak alınabilecek olan dairelerin 2009 yılının sonunda teslim edilmesi planlanıyor.

Projede yer alan her blokta 2 çatı, 2 de bahçe dubleksi yer alıyor. Projenin en önemli özelliği ise bütün dairelerin güneye bakıyor olması ve orman manzarasına hakim olması. Arsadaki kot farkı sayesinde de bloklar birbirinin manzarasını hiçbir şekilde kapatmıyor. Aynı zamanda çatı dublekslerinin bile bahçeli daire olmasına imkan tanıyor. Dairelerin her birinin bir bahçesi ve her bahçede de birer kiraz ağacı bulunuyor.

Güney Residence´ta biri kapalı ve ısıtmalı olmak üzere 4 yüzme havuzunun yanı sıra açık ve kapalı spor alanlarından oyun salonlarına, kafeteryalardan saunaya kadar geniş sosyal tesisler yer alıyor. Site aidatını ödeyen herkes bu tesislerden yararlanabiliyor. Aynı zamanda sitede bulunan rezidans ofis ücretini ödeyen site sakinlerine ise kuru temizleme, ev temizliği ve catering gibi hizmetler de veriliyor.

Güney Residence Zekeriyaköy merkeze 200 metre, Migros´a 150 metre mesafede bulunuyor. Proje 3. köprü bağlantı yoluna 2,5, Maslak´a 10, Mecidiyeköy´e 18, Taksim´e ise 30 kilometre uzaklıkta konumlanıyor.