Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yeşil İnşaat İnnova Projesi ile Dinamik Bir Yaşam Sunuyor

Beylikdüzü´nde Yeşil İnşaat tarafından gerçekleştirilen İnnovia Projesi 9000 konutu, iş yerlerini, otel ve AVM´Yi kapsıyor. Yatırım değeri 900 milyon TL´yi aşan projede 30 bin kişi yaşayacak. Yaklaşık bin kişiye de istihdam sağlanacak olan projede doğanın ve teknolojinin sunduğu tüm olanaklardan faydalanılıyor.

1. etap satışları tamamlanan, 2. etap satışlarına başlanan projede 3. etabın projelendirilmesi de tamamlandı. İnnovia Projesi 375 bin metrekare alan üzerinde konumlanıyor ve 5 ayrı etaptan oluşuyor.

DİNAMİZM VE KEYİF ARAYANLAR İÇİN

Geleceğin standartlarına şimdiden ulaşma imkânı sunulan, yenilikleri, yaşam merkezlerinin kalitesi, sunduğu geniş sosyal olanakları ile Innovia Projesi, benzer konut projeleri arasında fark yaratmayı amaçlıyor. Proje konumu, yeşil alanları, sosyal olanakları ve teknoloji unsurlarıyla yaşam alanlarında dinamizm ve keyif arayanları hedefliyor.

SİTE İÇİ HABERLEŞME KOLAYLAŞIYOR

Yeşil İnşaat İnnovia Projesiyle Türkiye´de bir ilki de gerçekleştiriyor. Innovia Projesinde Innovia Online adlı portal vasıtasıyla site sakinleri, site yönetimi ve diğer site sakinleri ile iletişim kurabilecek ve Innovia projesindeki sosyal imkânları en iyi şekilde değerlendirebilecek. Innovia Online, teknolojinin sunduğu olanaklardan maksimum düzeyde yararlanma imkânı sunuyor. Sosyal imkân, faaliyet ve etkinliklerin kullanımı ve yönlendirilmesini sağlayan Innovia Online, site sakinlerinin birbirleriyle ve site yönetimiyle arasındaki tüm organizasyonu sağlayabilecek bir iletişim platformu. Innovia Online ile yeni dostluklar ve ticari ilişkiler kurulabilmekte ve site içi hayatı kolaylaştıracak yeniliklerden yararlanılabilmekte. Her konutta bulunan Innovia Online, etkin bir iletişim ve alışveriş portalı ayrıcalığı sağlıyor. Bu sistem sayesinde site için iletişim kolaylıkla sağlanabildiği gibi, sitedeki market, restoran ve cafeden sipariş verilebiliyor, taksi çağrılabiliyor, kamera sistemi ile de tüm ortak alanlar, kreş, oyun parkları ve oyun alanları izlenebiliyor. Innovia Projesinde her konutta fiber altyapı ve özel donanımlar vasıtası ile 10 MB hızında internet kablolu ve kablosuz olarak bulunuyor. Dolayısı ile dairelerde modem kullanımına ihtiyaç duyulmuyor. Ayrıca Innovia Projesinde parklar v.b genel mekanlarda kablosuz internet mevcut ve site sakini kendi şifresi ile site içinde her yerden internete bağlanabilme avantajına sahip.

SİTE SAKİNLERİNE ÖZEL ALANLAR

Proje, dinamik bir yaşam sürmeyi tercih edenlere de, sakin, huzurlu ve keyifli bir yaşam akışını tercih edenlere hitap eden özelliklerle donatılmış. Projede konut sahiplerinin yaratıcılığını ve yeteneklerini geliştirebilecekleri, seramik ve resim atölyesi, Kave adı verilen içerisinde karaoke odası, satranç, bilardo gibi etkinliklerin yer alacağı modern bir kahve bulunuyor. Öte yandan 1+1 dairede oturan ama misafirlerine davet vermek isteyen site sakinleri için de bir Living Room yer alıyor. Öte yandan projede bir de Fitness Merkezi bulunuyor. Fitness Merkezinde 1500 metrekare alanıyla kapalı yüzme havuzu dahil olmak üzere sauna, Türk hamamı, masaj odaları ve spa alanı bulunuyor.

Projede 57 metrekare 1+1 dairelerden 170 metrekare 4+1 dairelere kadar farklı seçenekler sunuluyor. Konutların tümünde dış cephede ısı ve su izolasyonu, ısıcam, çelik kapı, ıslak zeminlerde birinci sınıf seramik, salon ve oda zeminlerinde birinci sınıf laminat parke kullanıldı. Klima altyapısı hazır, deprem algılama ve kaçak dedektörlü kesme vanalı doğalgaz sistemi bulunan dairelerde ev sahipleri için her türlü konfor düşünüldü. Projede ayrıca 2-3 katlı bodrum ve 22 ile 28 metre uzunluğunda kazık sistemi kullanılarak depreme karşı güvenlik en üst düzeyde tutuldu. Projenin Statik betonarme projesi de dünyaca ünlü Yüksek İnşaat Mühendisi İrfan Balioğlu tarafından gerçekleştirildi.