Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ağaoğlu My Town Ispartakule’yi Yeniden Tasarladı

Ağaoğlu’nun satışına başladığı My Town Ispartakule, 583 konuttan oluşuyor. Ispartakule bölgesindeki projeler arasında en uygun fiyatla satışa çıkarılan proje olma özelliğine sahip olan My Town Ispartakule, Ağaoğlu tarafından“oturmak amacıyla konut almak isteyenler” nezdinde yapılan 30 bin kişilik bir ankete göre tasarlandı.

Toplam arsa alanı 38 bin metrekare olan projenin inşaat alanı ise 101 bin metrekare. Bina oturum alanı 6 bin 500 metrekare olarak tasarlanan My Town Ispartakule´de

yüzde 70´lik bölüm yeşil alan ve rekreasyon alanlarına ayrıldı. Bu bölümler toplam 26 bin metrekare alana sahip.

GENİŞ CAMLARLA DAHA AYDINLIK EVLER

Ağaoğlu tarafından yapılan ankete göre, Türk ailesi konutta geniş ve ferah iç mekânlar, daha geniş bir yaşam ve kullanım alanı sunan mutfak, daha fonksiyonel banyo ve balkon istiyor. My Town Ispartakule’nin mimari tasarımında bu özellikleri öne çıkaran Ağaoğlu, geniş salon ve geniş camlar kullanarak öncelikle evin içindeki aydınlığı artırdı. Balkon ve teras gibi fonksiyonların da eklenmesiyle, konut sakinlerinin yaşam alanı zenginleştirildi.

DAİRELERDE OPTİMUM ÖLÇÜLER

Daire tiplerini optimum ölçülere göre yeniden tasarlayan Ağaoğlu, konutların metrekare büyüklüğünü de beklentilere göre yeniden düzenledi. My Town Ispartakule’de 136 adet 1+1, 179 adet 2+1, 220 adet 3+1 ve 48 adet 4+1 tipte daire bulunuyor. Yaklaşık 600 araçlık kapalı otoparkın bulunduğu My Town Ispartakule’de, sosyal ve sportif aktiviteler sunan My Club da yer alacak.

2011´DE TAMAMLANACAK

My Town Ispartakule için hazırlanan kampanyaya göre, daire fiyatının yüzde 12,5’i peşin olarak ödendikten sonra, Mart 2010’da yüzde 12,5 oranında

bir ara ödeme yapılıyor. Arta kalan tutar için Akbank, Vakıfbank ve DD Mortgage’tan kredi kullanılabiliyor. Toplam 101 milyon TL’lik yatırım değerine sahip My Town Ispartakule’de fiyatlar 101 bin 700 ile 272 bin 700 lira arasında değişiyor.

Aralık ayında başlanacak olan My Town Ispartakule projesinin 2011 yılının Haziran ayında tamamlanması planlanıyor. Toplu Konut İdaresi´nin (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (EGYO) hasılat paylaşımı yoluyla yüzde 33.34 ortak olduğu projeden 33-34 milyon TL gelir elde edeceği belirtiliyor.