Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Aloha Group’tan Ankara’ya Yeni Bir Yaşam Alanı, Aloha Evleri

Aloha Evleri Aloha Group’un 1996 yılında Ankara Gaziosmanpaşa’da aldığı arsa üzerinde, Nisan 2008’de inşa edilmeye başlandı. Dört ayrı mimari projenin değerlendirildiği bir yarışma sonucunda seçilen projenin karşısında 43 bin 576 metrekare park ve rekreasyon alanı, yanında 11 bin 199 metrekare ağaçlandırılacak alan, arkasında 2 bin 721 metrekare park alanı, önünde 3 bin 488 metrekare koruluk alan bulunuyor. Ayrıca proje, kendisine ait 11 bin 526 metrekare peyzajı ile toplam 72 bin 510 metrekarelik küçük bir ormanın içinde yer alıyor. Çankaya´da konumlanan Aloha Evleri, şehir merkezinde ve doğayla iç içe bir yaşam alanı sunuyor.

KLASİK APARTMAN YAŞANTISINDAN UZAK

17 bin 735 metrekare arazide 132 konut inşa edilebilecekken bunun yerine birbiri ile ortak duvarı olmayan, ses ve koku izolasyonunun yanı sıra özel sistemlere sahip 66 konut yapıldı. Bu, daireleri metrekare olarak küçülterek değil, daire sayısını azaltarak gerçekleştirildi. Henüz inşaata başlanmadan önce nereye hangi ağacın dikileceği, nerede hangi renk çiçeğin kullanılacağı peyzaj mimarı tarafından belirlendi. Aloha Evleri projesi ile klasik apartman yaşantısından farklı bir yaşam tarzının yaratılması amaçlandı.

AÇIK HAVA SİNEMASINDA FİLM KEYFİ

İçinde sincapların, kuşların, kaplumbağaların yaşadığı, yeşil alanın oldukça geniş tutulduğu Aloha bahçelerinde ayrıca meyve ve sebze bahçeleri, çiçek bahçeleri, dinlenme alanları, gazebo, outdoor şömine, barbekü, açık hava sineması ve çocuk parkı bulunuyor. Aloha Evleri´inde çocuklar meyveleri dalından koparıp yiyebiliyorken, büyükler ise lükse doyuyor ve aynı zamanda kendi açık hava sinemalarında keyifle film izleyebiliyor. Aloha Bahçelerinde huş, sedir çamı, erguvanlar, ıhlamur ağaçları ve özellikle alıç ağaçları, mavi serviler, karaçamlar, leylaklar, Japon ayvaları, vişneler, armutlar ve meyvelikler; çiçek bahçeleri, aromatik bahçeler, çilekler ve bunun yanı sıra 100’e yakın bitki çeşidi mevcut.

KONFORLU BİR YAŞAM

Aloha Evleri projesinde konut sahiplerinin konforlu bir yaşam sürebilmesi için pek çok detay bir arada düşünülmüş. Örneğin isteyenler evinden binebilecekleri özel asansörleriyle Spa/Spor ve Sağlık Kulübü “Oxygen Club”a ulaşabiliyor. Daireler birbirinden bağımsız duvarlara sahip olduklarından ses ve koku geçirmiyor. Aynı zamanda proje kapsamında misafir otoparkı ve açık otoparklar hariç her daire için 2 kapalı otopark, 1 depo ve bir de bisiklet parkı bulunuyor.

ALOHA EVLERİ PROJESİNDE ÖNE ÇIKANLAR

+ DSİ ruhsatlı, günlük 40 ton su kapasiteli sondaj

kuyusundan ücretsiz bahçe sulama

+ İsteyenlere ekip biçmeleri için hobi bahçeleri ve en güzel hobi bahçesi yarışmaları

+ Her daireye, yaz aylarının her pazar sabahında, sebze ve meyve bahçelerinde organik ürünlerden hazırlanan küçük bir sepet

+ Havuz önü terasında, çiçek ve meyve bahçelerinde kablosuz ADSL internet

+ Kış bahçesi ve Gazebo

+ Outdoor şömine ve barbekü

+ Tenis, squash, basketbol ve voleybol alanı

+ Bahçeyle bütünleşen, panoramik manzaralı ve su altı müzik sistemine sahip yüzme havuzu ve jakuzi

+ Su masajları yapan jet stream sistemi ve sirkülasyonu tamamen ayrı çocuk havuzu

+ Yüzme havuzu önünde, bahçeyle bütünleşen güneşlenme ve dinlenme terası

+ Bahçe ve Ankara manzaralı, taze hava ve saf oksijen destekli fitness salonu

+ Bahçe ve Ankara manzaralı, “Çok Amaçlı Salon”, “Vitamin Bar” ve “Cafe House”

+ Önü tamamen cam, bahçe ve Ankara manzaralı sauna ve buhar odası

+ Egzotik duşlu masaj odası

+ Solaryum odası

+ Bayan kuaförü

+ Cilt bakım ünitesi

+ Sağlık Odası

+ “Aile Hekimi”, “Diyet Uzmanı” ve “Spor Hocası” hizmeti

+ TV ve internet üzerinden takip edilebilen “Çocuk Oyun Odası”

+ 3’ü sedye sığabilecek büyüklükte toplam 9 asansör

+ Otoparkta “Araç yıkama Ünitesi” ve lastik hava kompresörü.