Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kolon İnşaat Carpe Diem Konutları ile Taşdelen’de

Kolon İnşaat’ın Çekmeköy, Taşdelen´de uygulamaya koyduğu Carpe Diem projesi, toplam 26 dönüm arazi üzerine inşa ediliyor. İnşaatının yüzde 60´ı tamamlanan projenin toplam yatırım maliyeti ise 35 milyon Dolar´a ulaşıyor.

Carpe Diem Villaları 11 bloktan ve 455 daireden oluşuyor. Projede yer alan bloklardan 10 tanesi 10 katlı, 1 blok ise 9 katlı olacak şekilde inşa ediliyor. Projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 (çatı dubleksi) daire seçenekleri bulunuyor. Daireler; 82-88 metrekare 1 oda-1 salon,110 metrekare 2 oda – 1 salon, 126 ve 155 metrekare 3 oda – 1 salon ve 203-215 metrekare 4 oda – 1 salon olmak üzere 4 tipte tasarlanıyor.

ORMAN KIYISINDA BİR YAŞAM

Her metrekaresinde konforlu bir yaşamın öğeleri düşünülerek inşa edilen Carpe Diem Konutları, Çekmeköy Taşdelen Ormanları’nın hemen kıyısında yemyeşil bir doğanın içinde, geniş sosyal alanlarıyla keyifli bir yaşam vaat ediyor. Carpe Diem’de spordan vazgeçemeyenler için; tenis kortlarından, basketbol ve voleybol sahasına, fitness center’dan, açık-kapalı yüzme havuzlarına kadar pek çok spor alanı bulunuyor.

ÇOCUKLAR DOÐANIN İÇİNDE BÜYÜYECEK

Carpe Diem projesinde çocukların betonların arasında değil, doğanın içinde büyümesi amaçlanıyor. Çocuklara ait özel çocuk oyun alanlarında güven içinde oyun oynayabilecek olan çocuklar tertemiz orman havasını da soluyabilecekler. Huzur ve güvenliğin birinci planda tutulduğu Carpe Diem Konutları’nda bulunan yeşil alana taşıt girişine de izin verilmiyor. Bunun yerine, binaların alt kısmı ayrı ayrı girişlerle otopark olarak düzenleniyor. Carpe Diem’de 24 saat güvenlik birimleri ve güvenlik bariyer sistemleri hizmet verecek. Otoparka ve siteye tek bir ana giriş olacak. Ayrıca otoparktan asansör aracılığıyla dairelere geçiş sağlanabilecek. Acil durumlar ve elektrik kesintileri içinse jeneratör sistemi yer alacak. Ayrıca dairelerde doğalgaz ve elektrik ile ilgili alarm sistemleri mevcut.

ÖZEL ÖDEME SEÇENEKLERİ

Carpe Diem Konutları´nda kişiye özel ödeme seçenekleri sunuluyor. 24 aya kadar %0 faiz, 60 aya kadar ise % 0,80 faiz ile Carpe Diem Konutları’nda ev sahibi olunabiliyor. Projede daire fiyatları, 164 bin TL´den başlıyor.