Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

“Çatı çözülmesi gereken bir sistemdir”

Braas Çatı Sistemleri, Türkiye’de faaliyete başladığı ilk günden bu yana; uzun ömür ve yüksek performans için farklı ürün grupları ile çatıyı çözülmesi gereken bir sistem olarak ele alıyor. Braas Çatı Sistemleri ürün gamında, kiremitten güneş enerji sistemlerine, iş ve insan güvenliği çözümlerinden detay çözümlerine kadar birçok yenilikçi ürün bulunuyor. Braas, çatılarda estetiğin yanı sıra işlevsellik açısından da hem fonksiyonel hem pratik hem de modern çözümler geliştirerek, mimarlara ve nihai kullanıcılara bilinçli tercihler yapabilme imkânı sunuyor.

ÇATI SAÇAK DETAYINDA ÇOK İŞLEVLİ ÇÖZÜM: METALVENT    
Çatı saçak detayında çok işlevli bir çözüm olan Metalvent, genişletilmiş bir metal. 90 cm. uzunluğa sahip olan Metalvent, hem ilk sıra kiremitlere güçlü bir mesnet oluşturuyor hem kiremit altında etkin ve üniform havalandırma sağlıyor hem de kiremit altına yabancı madde ve canlı girişini önlüyor. Metalvent, Braas kiremidin yüksekliği ve şekline tam uyumlu bir tasarıma sahip.

Braas Çatı Sistemleri çatı saçak detayları ürün gamında hali hazırda Metalvent’ in yanı sıra PVC Saçak Havalandırma Elemanı’nın düz ve havalandırma profilli versiyonları da bulunuyor.

ÇATI SAÇAK DETAYINDA YENİ ÇÖZÜM: SAÇAK ETEĞİ         
Alüminyumdan üretilen, hazır kat çizgilerine sahip bir çözüm olan Saçak Eteği, Braas Çatı Sistemleri’nin hem Thermomanto hem de latalı sisteminde farklı işlevlerde kullanılabiliyor. Saçak Eteği, saçak tahtası altında konumlandırılarak Thermomanto sistem uygulamalarında su sızdırmalarına karşı ek güvenlik sağlıyor. Ürün, damlalık işlevi görebilecek şekilde biçimlendirilebiliyor. Latalı sistemde ise Saçak Eteği yardımıyla, saçakta oluşan kiremit altı yüksek alın detayları örtülerek estetik bir görünüm teşkil edilebiliyor. Saçak Eteği, Gül Kurusu ve Antrasit renkleri ile tüketicilere sunuluyor.   
                          
BRAAS ÇATI SİSTEMLERİ HAKKINDA
Merkezi Almanya’da bulunan dünyanın en büyük kiremit ve çatı sistemleri üreticisi Monier Grup, 33 ülkede 130 üretim tesisi ve 9.000 çalışanı ile sektöründe pazar lideri olarak faaliyet gösteriyor. Türkiye’de Braas markası ile 1998’den beri üretim gerçekleştiren firmanın 36.000 m2 alan üzerine kurulu Gebze tesisleri; tam otomasyonlu uygulama teknolojisi ile dünyanın en büyük kiremit üretim fabrikalarından biri olma özelliğine sahip. Tasarım ürünleri ile yepyeni bir çatı sistemi anlayışını hayata geçiren Braas; geniş ürün yelpazesinin yanı sıra danışmanlık ve mühendislik hizmetlerini de en yüksek kalite ile müşterilerine sunuyor.