Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Daikin’in lansman kampanyası Effie ödülü ile taçlandı

Reklamcılar ve Reklamverenler Dernekleri tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri kapsamında, ödül alan markalardan biri de Daikin Türkiye oldu. Daikin, klima alanındaki uzmanlığını ‘Eskimo’ karakteriyle anlatan sevilen reklam filmi ile ödül almaya hak kazandı.

‘Dünyanın Klima Uzmanı’ anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Daikin Türkiye, bu yıl 215 adet başvuru ile katılımcı rekoru kıran 2013 Effie Ödülleri’nde, reklam ajansı Alameti Farika ve medya ajansı Cereyan ile birlikte Dayanıklı Eşyalar kategorisinde (beyaz eşya, mobilya, ev aletler, elektronik ürünler vb.) ödüle layık görüldü, Bu yıl 215 katılımcıdan 135’i finalist olarak ödül için yarışırken, toplamda 21 kampanya altın, 14 kampanya gümüş,16 kampanya bronz Effie verildi. 27 kategorinin bulunduğu yarışmaya Daikin Türkiye, Mayıs 2012’de başlattığı Daikin markasının lansman kampanyası ile Dayanıklı Eşyalar kategorisinde katıldı. Daikin Türkiye, bu kategoride Arçelik ve Beko ile Effie ödülüne layık görülen 3 markadan biri oldu.

Dünya çapında etkin reklam ve pazarlama fikirlerinin yarıştığı uluslararası bir platform olan Effie Ödülleri; reklamdaki yaratıcılığı değil reklamın, harcanan bütçeye göre yarattığı etkiyi, elde edilen rakamsal sonuçlar doğrultusunda reklamın asıl amacına hizmet edip etmediğini sorguluyor ve jüri seçimini elindeki net veriler doğrultusunda yapıyor. Effie Ödülleri’nde, strateji yüzde 23.3, yaratıcılık ve büyük fikir yüzde 23.3, uygulama ve hayata geçirme yüzde 23.3, sonuçlar da yüzde 30 oranında etkili oluyor. Bir reklamın ya da kampanyanın Effie ödülü alabilmesi için mutlaka söz konusu ürün ya da şirkete katkısını tarafsız kurumlarca (Pazar araştırma şirketleri , sektör raporları, satış rakamları gibi) belgelemesi gerekiyor.

DAIKIN TÜRKİYE HAKKINDA
Türkiye’de 1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla faaliyetlerini sürdüren Daikin, Temmuz 2011’de Airfel’i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı bir yatırımcısı olmuştur. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir.  Daikin Türkiye çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, panel radyatörler, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun son teknoloji ile üretilmiş ürünleri bulunmaktadır. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Daikin Türkiye; 6 bölge müdürlüğü, 170 bayi, 500 satış noktası ve 501 yetkili servisiyle Türkiye’nin geniş bir coğrafyasına hizmet verebilmektedir. Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın da Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlanan Daikin Türkiye, CIS ülkelerinin (Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Gürcistan, Özbekistan, Azerbaycan) ve Kuzey Irak pazarlarının sorumluluğunu da üstlenmiştir.

DAIKIN HAKKINDA
Osaka-Japonya’da 1924 yılında kurulan Daikin Industries Ltd., bugün 20 milyar doları  aşan cirosu, 13.6 milyar dolar toplam varlıkları ve 44.630 çalışanı ile dünya ısıtma, soğutma, havalandırma ve flurokimyasal ürünlerinde sektör lideridir. Konut, ticari ve endüstriyel iklimlendirme uygulamaları için müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını gözeten Daikin, tüm dünyada ürün geliştirme alanındaki öncü yaklaşımları ve entegre çözümlerinin rakipsiz kalitesi ve kullanışlılığıyla tanınmaktadır. Daikin Türkiye’nin de bünyesinde yer aldığı Daikin Europe NV, 1972 yılında Avrupa pazarına yenilikçi ürünlerini sunmak için Belçika Oostende kurulmuştur. Daikin Industries Ltd.’in yüzde 100 iştiraki olan Daikin Europe NV, 5.500 çalışanı, Belçika, Türkiye Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda ve İngiltere’deki 10 üretim tesisisiyle Avrupa’nın en büyük klima, ısı pompası ve soğutma cihazı üreticisidir. Bugüne kadar 500.000 üzerinde kurulumu gerçekleştirilen Daikin VRV ve Daikin Altherma, Avrupa’da en çok satan ısı pompası sistemleridir.