Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ekonomik ve güvenilir yalıtım

Baumit Pro Isı Yalıtım Sistemi, profesyonel sistemlerin uygulandığı apartman veya büyük ölçekli projeler için en uygun çözüm olarak sunuluyor. Bu sistem, Avrupa Teknik Onaylarına uygun olarak ETAG 004 Normu’nun tüm kriterlerini yerine getiren test edilmiş ve belgelendirilmiş ısı yalıtım sistemdir. Bu belge ile ısı yalıtım sistem performansının en üst seviyede olduğu garanti altına alınıyor.

ProContact yapıştırma ve sıva harcının mükemmel hareket kabiliyeti sayesinde hızlı bir şekilde uygulama yapılabiliyor.  Böylece hem uygulama süresinden hem de mesai saatinin azalmasından dolayı iki kez tasarruf ediliyor. Pro Isı Yalıtım Sistemi kullanıldığında, levha olarak MineralTherm adı verilen taşyünü dış cephe ürünlerini de kullanmak mümkün oluyor. Yapıştırma ve sıva harcı ProContact’ın içerdiği polimerik katkılar, levhaların duvara sabitlemesinde yüksek performans gösteriyor. ProContact yapıştırma harcı ile binalarda 4 kata kadar dübel kullanmaksızın uygulama yapılabiliyor.

Baumit Pro Isı Yalıtım Sistemi, GranoporTop Hazır Dekoratif kaplama ürünü ile dış cephelerde daha uzun süreli koruma ve çok farklı renk kullanımı sağlanıyor. Böylece, hemen hemen hiçbir şekilde renk tonu sınırlandırması olmaksızın, pırıl pırıl cepheler elde etmek mümkün oluyor.

Ayrıca kaplama malzemesi olarak GranoporTop kullanıldığı için cepheler uzun süre çevresel etkilere karşı direnç gösterebiliyor. Baumit, klasik kaplama ürünlerine kıyasla (çimento bazlı) kullanıma hazır GranoporTop ürünü sayesinde Pro ısı yalıtım sistemine 12 yıl süreli ısı yalıtım performansı garantisi veriyor.