Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Enerji tasarrufu sağlayan yeni kartuş teknolojisi

Enerji tasarrufunun yeni bir yolunu sunan GROHE SilkMove® ES, soğuk su kullanılan el yıkama, diş fırçalama gibi durumlarda suyun ısıtılmasını engelleyerek enerji israfının önüne geçen, güvenilir bir batarya kartuşu teknolojisi.

Geleneksel batarya tasarımlarında kumanda kolu merkezi başlangıç konumunda iken musluğun açılması, suya sadece diş fırçalamak veya el yıkamak için ihtiyaç duyulduğu zamanlarda bile sıcak ve soğuk suyun karışmasına neden olur. Bu enerji israfı, yeni kartuş teknolojisi SilkMove® ES ile güvenilir şekilde önleniyor. ES, İngilizce’de “enerji tasarruf” anlamına gelen “Energy Saving” sözlerinin kısaltılmasını ifade ediyor.

KONFOR EKONOMİ İLE BULUŞUYOR
Yeni GROHE SilkMove®, sağladığı tüm faydaların yanı sıra enerji tasarrufu özelliğini de sunuyor. Kumanda kolunun, 20 yıl boyunca her gün kullanımın ardından bile son derece yumuşak şekilde kullanılabilmesini, dolayısıyla da su akışı ve su sıcaklığının doğru şekilde kontrol edilebilmesini sağlıyor. Ayrıca, tüketicilerin dünyanın değerli enerji kaynaklarını israf etmeden kullanmalarına da destek veriyor. Nasıl mı? GROHE SilkMove® ES bulunan bataryalarda, kumanda kolunun başlangıç konumu sadece ‘soğuk’ su sağlıyor ve kumanda kolu daha fazla sağa doğru çevrilemiyor.

Örneğin suyun sıcaklığını artırmak için sola doğru çevirme açısı 90 dereceye çıkartılarak hem su hacminin hem de su sıcaklığının kesin ve güvenli bir şekilde kontrol edilebilmesine imkan sağlıyor. Kumanda kolunun sola doğru 90 derece çevrilmesi ile birlikte, en yüksek su sıcaklığına da ulaşılmış oluyor.

İNCE AYRINTILAR
Daha da fazla su tasarrufu elde etmek amacıyla, azami akış oranı dakikada 5,7 litreye ayarlanıyor. Ayrıca bataryanın sürdürülebilirlik özellikleri sosyal sorumluluk gereklerini sağlarken, sıcaklık limitleyicisi de aşırı sıcak su yüzünden yanma riskini ortadan kaldırıyor.

Yeni GROHE SilkMove® ES teknolojisine sahip batarya serileri arasında, modern banyoların donatılmasında en beğenilen üç seçenek olan Eurolines, Concetto ve Essence bulunuyor. İster evinizdeki banyo olsun, isterse büyük bir tesisteki genel mekanlar, bu hassas mühendislik eseri enerji tasarruflu bataryaları kurmak her zaman iyi bir fikir.