Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

EPSDER Ankara’da geniş katılımlı EPS sanayi toplantısını yaptı ve ilk KDS belgelerini verdi

EPSDER 8 Mayıs 2013’de Ankara’da geniş katılımlı sanayi toplantısı yaptı, toplantıda  sanayimizin durumu ile ilgili genel değerlendirmeler yapılarak  son zamanlarda zorunlu bir ihtiyaç haline gelen lobi faaliyetlerinin nasıl daha etkin yapılabileceği, sanayimizi yakından ilgilendiren bazı yasa ve yönetmeliklerdeki son güncel durumlar, artan haksız rekabet unsurlarına karşı yapılabilecekler konuşuldu ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantı sonrası yapılan yönetim kurulu toplantısında ise Stroton A.Ş -Kayseri ve Trapez Yalıtım Ltd. Şti.-Elazığ  EPSDER üyelik başvuruları kabul edildi.

Toplantı esnasında  bir süredir uygulamasına başlanılan, EPSDER üyelerinin ve diğer EPS üreticilerinin kaliteli ve standartlara uygun ürün üretmeleri ve EPS ısı yalıtım malzemesi kullanıcılarının haklarını güvence altına alınmasını hedeşeyen Kalite Denetim Sistemi (KDS) ile ilgili başvuru yapan ve bu başvurusu sonrası numuneleri piyasadan toplanarak testleri olumlu sonuçlanan ve belge almaya hak kazanan ilk firmalar olan ANKAPOR YALITIM ve AMB. SAN. TİC. A.Ş. ,  ATERMİT ENDÜSTRİ ve TİC. A.Ş. , BASAŞ AMBALAJ  ve YALITIM SAN. A.Ş. , IGLOTEK ISI YALITIM SİS. İNŞ. TAAH. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.,’ye  belgeleri  EPSDER Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ümit Güneş tarafından verildi.
Bu firmalar artık KDS logosunu  ürün ambalajlarında ve tanıtım dokümanlarında kullanabilecek ve bunu bir pazarlama argümanı olarak değerlendirebilecekler. Tabii ki bu kullanım hakkı firmanın KDS’ye uygun üretim yaptığı sürece devam edecek, uygunsuzluk halinde KDS kullanım hakkı geri alınabilecek.