Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Hırsızlara karşı akıllı koruma

Bosch Güvenlik Sistemleri tarafından sunulan AMAX Hırsız Alarm Paneli, üst düzey konutlarla, küçük ve orta ölçekli ticari işletmelere yönelik hırsızlık girişimlerini önlemek amacıyla tasarlandı. Zahmetsiz ve maliyetsiz kullanımı ile AMAX, 7 farklı dili destekliyor

Bosch Güvenlik Sistemleri, yeni AMAX Hırsız Alarm Paneli 4000 Serisi’ni pazara sundu. AMAX paneller, üst düzey konutlar ile küçük ve orta ölçekli ticari işletmelerin izinsiz girişleri önleme konusundaki ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlandı.

İKİ FARKLI DİL PAKETİ, TOPLAM 7 DİL
AMAX panel 4000 ve EN 50131-3 Sınıf 2 sertifikasına sahip AMAX panel 4000 EN olmak üzere iki farklı versiyonu bulunan panelin farklı dilleri destekleyen iki çeşit de kiti bulunuyor: İngilizce, Fransızca, Felemenkçe ve İtalyanca birinci kiti oluştururken, İngilizce, Almanca, Lehçe ve İspanyolca ikinci kiti oluşturuyor.

KOLAY VE ESNEK GÜVENLİK ÇÖZÜMÜ
AMAX Hırsız Alarm Panelleri, dedektör ve tuş takımı gibi çevresel cihazlar ile daha da güçlendirilen eksiksiz bir hırsız alarm sistemi olarak tanınıyor.  Dahili olarak 16 bölge bulunan panel 64 bölgeye kadar genişletilebilip, 16 kısma bölünebiliyor. Uygulamaların %90’ını kapsayan ön programlaması sayesinde, AMAX panelleri basit ve maliyet etkin bir kuruluma olanak sağlıyor. Ayrıca, bir alarm sisteminin ihtiyaç duyabileceği her türlü fonksiyon ile donatılan paneller, sezgisel kullanımı ve klavyesi ile kolayca çalıştırılıyor.
KABLOSUZ VE KABLOLU DEDEKTÖRLER
Yeni AMAX panelin ilave bir özelliği de, güvenilir ve kanıtlanmış bir izinsiz giriş teknolojisi olan RADION kablosuz cihazları desteklemesi. Daha iyi imal edilebilirlik ve sağlamlık için modern bir elektronik tasarım ile güçlendirilmiş olan güncel sistem, gelişmiş radyo toleransları sayesinde yüksek bir aralığa sahip. Hareket dedektörleri, duman dedektörleri, para kapanı, panik düğmeleri, anahtarlıklar, evrensel aktarıcı ve manyetik kontakların hepsi, hali hazırda mevcut olan RADION portföyünün parçası. Sistemin kapsadığı mesafeyi genişletmek için ilave tekrarlayıcılar kurulabiliyor. Cihazın programlaması ve tanımlanması, çeşitli dillerde sağlanan destek sayesinde, herhangi bir panel klavyesinden veya uzaktan programlama yazılımı ile yapılabiliyor.

ALARM İLETİMİ
Entegre “Kamusal anahtarlamalı telefon ağı” (PSTN) iletişimcisine, IP ve GSM/GPRS iletişimi için genişleme modüllerine sahip çift yollu bir sinyal çözümü içeren AMAX 4000 panel ayrıca, PSTN ve IP iletişim yolları üzerinden gelişmiş uzaktan kontrol (parametre ayarlama) ve diagnostik becerilerini de kapsıyor.