Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Mvk Yapı’dan Kurtköy’e otel yatırımı

Mavuk, “Kurtköy’ün sahip olduğu gelişme potansiyeli ve buna bağlı olarak artmakta olan otel ihtiyacı nedeniyle projenin bir bloğunu otel yapma kararı aldık. WORK-SQUARE projesi içinde yer alacak 150 odalı 4 yıldızlı otel, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın içindeki Otel’den sonra havaalanına en yakın otel olacak. Projenin diğer kısımları ile birlikte tamamlanarak 2014 yılı sonunda faaliyete geçmesini hedeşiyoruz” dedi.

Proje içinde otel yer alacağının kesinleşmesinin ardından çok sayıda firmadan işletme talebi geldiğini belirten Mavuk, bu doğrultuda yerli ve yabancı yatırımcı-işletici firmalar ile görüşmeler yaptıklarını söyleyerek, “birkaç uluslararası otel zinciri ile sıcak görüşmelerimiz devam ediyor, kısa bir süre içinde anlaşmaya varılan işletici firmayı duyuracağız ”dedi.